Wzrasta zapotrzebowanie na HR-owców

Najwięcej ogłoszeń o pracę w serwisie Pracuj.pl w II kwartale 2015 r. skierowano do specjalistów handlu i sprzedaży – ofert było 40 776 (37,2 proc. udziału w ogólnej liczbie ogłoszeń).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wzrasta zapotrzebowanie na HR-owców

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

8 lip 2015 13:22


Na kolejnych miejscach uplasowali się specjaliści ds. obsługi klienta (19 proc. udziału w ogólnej liczbie ogłoszeń), specjaliści ds. finansów (15,9 proc. udziału w ogólnej liczbie ogłoszeń) oraz specjaliści ds. IT (13,9 proc. udziału w ogólnej liczbie ogłoszeń).

Wśród pozostałych grup specjalistów największe wzrosty odnotowano w ogłoszeniach o pracę dla specjalistów HR/zasobów ludzkich (28,8 proc. wzrostu rok do roku), pracowników produkcji (26 proc. wzrostu rok do roku), inżynierów (17,1 proc. wzrostu rok do roku) oraz logistyków (16,3 proc. wzrostu rok do roku).

Czytaj też: Do urzędów trafiła rekordowa liczba ofert pracy

- Nadal systematycznie wzrasta też zapotrzebowanie na specjalistów ds. HR, ofert dla tych pracowników było o 12 proc. więcej niż w minionym kwartale i aż o 28 proc. więcej niż rok temu. Duże i dynamicznie zwiększane zapotrzebowanie na HR-owców odnotowujemy szczególnie w przemyśle, budownictwie, branży telekomunikacja i zaawansowane technologie, finansowej, a takie dane z reguły oznaczają planowane dalsze rekrutacje w tych branżach – komentuje Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj.


Specjaliści ds. handlu i sprzedaży

Najczęściej poszukiwano specjalistów zajmujących się sprzedażą usług profesjonalnych, dla tej specjalizacji odnotowano także bardzo duży przyrost liczby ogłoszeń – wyniósł on 37 proc. (rok do roku). Przyrosty w granicach 25 proc. zaobserwowano także dla specjalistów handlu specjalizujących się w motoryzacji, inżynierii oraz chemii/kosmetykach.

Czytaj też: Ponad milion osób znalazło pracę dzięki agencjom zatrudnienia

Najwięcej pracy dla specjalistów ds. sprzedaży było, co nie dziwi, w branży handel i sprzedaż. Drugą branżą w której najłatwiej było omawianym specjalistom o pracę była branża finansowa, z której pochodziło 6 551 ogłoszeń skierowanych do handlowców i sprzedawców.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.