Wysyp ofert pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Między pierwszym a drugim kwartałem tego roku zanotowano 21-procentowy wzrost liczby ofert pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Morgan McKinley.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wysyp ofert pracy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

24 lip 2014 8:38


Ogółem liczba wolnych wakatów wzrosła z 6653 w pierwszym kwartale do 8057 w drugim. To pięcioprocentowy wzrost w stosunku do ubiegłego roku. Najpilniej poszukiwani są pracownicy w budownictwie, produkcji, turystyce i w bankowości.

Czy to dobry kierunek do pracy dla Europejczyków?

– Kandydaci wiedzą, że Emiraty są muzułmańskim krajem i wyobrażają sobie system pracy bardzo stereotypowo. Oczekują bliskowschodniej kultury, która kojarzy się często ze słabą organizacją, rozciągniętymi procesami i specyficznym stylem zarządzania – mówi Marcin Duchnowski, konsultant Antal Engineering & Operations.

Taki pogląd jest zupełnie niezgodny ze stanem faktycznym. – Przy projektach w ZEA najczęściej współpracują duże zespoły międzynarodowe, dlatego systemy działania są niezwykle podobne do standardów europejskich. Większe prawdopodobieństwo jest, że naszym szefem zostanie Anglik czy Szwajcar niż obywatel Zjednoczonych Emiratów Arabskich – wyjaśnia Duchnowski.

Obecnie w Emiratach żyje i pracuje ok. 2 tys. Polaków. – Bardzo dobre zarobki przygotowane są dla wysokiej klasy specjalistów i to oni powinni pomyśleć o tym kierunku – mówi Tomek Kamola, prezes firmy 2ways i właściciel OdkryjDubaj.pl. – Osoby na stanowiskach dyrektorskich mogą zarabiać nawet między 50 a 200 tys. zł miesięcznie. Dyrektor HR – ok. 40-50 tys. zł miesięcznie, podobnie kierownik budowy. Lekarz specjalista – między 30 a 60 tys. zł na miesiąc – wylicza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.