Wyłoniono kandydatów na prezesa i członków zarządu TVP

Rada Nadzorcza TVP wyłoniła kandydatów do trzeciego etapu konkursu na prezesa i członków zarządu spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wyłoniono kandydatów na prezesa i członków zarządu TVP

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

19 maj 2015 9:25


Dwunastu kandydatów weźmie udział w przesłuchaniach przed Radą Nadzorczą, które będą ostatnim etapem konkursu mającego wyłonić zarząd i prezesa Telewizji Polskiej - poinformowało w poniedziałek Centrum informacji TVP. Przesłuchania odbędą się od 25 do 27 maja.

Ich celem będzie sprawdzenie wiedzy m.in. w dziedzinie zarządzania, mediów elektronicznych, kultury współczesnej oraz doświadczenia zawodowego. Będzie to ostatni etap konkursu ogłoszonego 30 marca br. Zgłosiło się do niego 37 kandydatów, z których 35 przeszło pierwszy etap oceny formalnej. W poniedziałek, w wyniku oceny merytorycznej zgłoszeń, Rada Nadzorcza TVP wybrała spośród nich dwunastu finalistów konkursu.

12 kandydatów w konkursie

"Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej podczas posiedzenia 18 maja wskazała kandydatów dopuszczonych do trzeciego etapu konkursu na członków Zarządu Spółki, w tym prezesa" - poinformowało w komunikacie Centrum Informacji TVP. Wśród kandydujących tylko na stanowisko prezesa, do finału konkursu zostali zakwalifikowani: obecny prezes TVP Juliusz Braun, Janusz Daszczyński i Iwona Schymalla; a wśród kandydujących na stanowisko członka zarządu i prezesa, znaleźli się: Piotr Gaweł, Jarosław Pachowski oraz Urszula Rzepczak.

Z kolei finaliści ubiegający się tylko o miejsce w zarządzie to: obecni jego członkowie - Bogusław Piwowar i Marian Zalewski; Zbigniew Jasiewicz, Wiesław Rola, Stanisław Wójcik i Sławomir Zieliński.

Centrum Informacji TVP poinformowało również, że przesłuchania kandydatów, które będą odbywać się od 25 do 27 maja, będą miały charakter jawny i otwarty dla dziennikarzy.

Wybrani przez Radę Nadzorczą członkowie zarządu i prezes TVP obejmą swe funkcje po zatwierdzeniu przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Jan 2015-05-28 13:15:18

Jawny i otwarty dla dziennikarzy??? Dziennikarze spacyfikowani w pomieszczeniu wydzielonym , odebrano im telefony , laptopy , brak możliwości wniesienia kamer!!! Skandal w Państwowym wydaniu! Wybory są nie jawne i ustawione!