PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Współpraca z organizacją studencką sposobem na pracownika

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 7 cze 2019 19:47

Trwa szczególny czas dla firm i HR-owców. Działy kadr i zarządy prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie najlepszych pracowników.  Dziś piszemy o kolejnej z metod, współpracy z organizacjami studenckimi.

Współpraca z organizacją studencką sposobem na pracownika
Adobe Stock
REKLAMA
  • Przy rekrutacji nabiera znaczenia nowy wymiar, który do tej pory był pomijamy - zainteresowania, pasje i hobby kandydata.
  • Odpowiedzią na te nowe trendy ma być pomysł Enactus - program, który łączy młode talenty z odpowiedzialnymi pracodawcami.
  • Enactus, obok budowania platformy współpracy, jest także narzędziem do integrowania i łączenia środowiska biznesowego z naukowym.

 

Rynek pracownika wymusza na firmach wzrost efektywności rekrutacyjnej, jak i działań związanych z utrzymaniem pracownika. HR-owcy szukają nowych, niestandardowych kanałów dotarcia do młodych talentów, wcześniej sprawdzając, czy ich wartości są na pewno zgodne z wartościami przedsiębiorstwa. To jeden z gwarantów skutecznej rekrutacji i większa szansa na zatrzymanie „narybku” w firmie.

Ciekawą ideę, z której korzysta coraz więcej światowych marek, proponują organizacje i stowarzyszenia studenckie, np. takie jak Enactus - program, który łączy młode talenty z odpowiedzialnymi pracodawcami. To powstały w latach 70. w USA i działający od 2009 r. w Polsce największy na świecie program łączący świat akademicki ze światem biznesu. Przyłączyło się do niego już 36 państw na całym świecie oraz setki firm. W Polsce jego organizatorem jest firma Bigram specjalizująca się w doradztwie HR i nie tylko.

Co oferuje Enactus?

Z Enactus jako narzędzia rekrutacji talentów i budowania marki pracodawcy na uczelniach wyższych korzysta i korzystało w Polsce ponad 40 firm. Wśród nich takie marki jak: AXA, Tesco, PLL LOT, PwC, Ferrero, Wedel, GWP, Microsoft czy Renault. Przystąpiło do niego 14 wyższych uczelni na terenie całej Polski, w sumie blisko 500 studentów z różnych kierunków.

- Studenci, którzy przystępują do programu, to nietuzinkowe osoby - mówi Sonia Zakrzewska, country leader Enactus w Polsce. Twierdzi, że właśnie bardziej ambitni doskonale się odnajdą w programie. -  To ludzie, którzy mocno stawiają na swój rozwój, są zmotywowani i ambitni. W wolnym czasie wybierają pracę przy tworzeniu projektów i uczą się biznesowego myślenia. To perełki i przyszli liderzy o rozwiniętej wiedzy i umiejętnościach.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Współpraca z organizacją studencką sposobem na pracownika

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA