Wrocław, Poznań, Katowice. Tu są największe szanse na pracę

We Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach najłatwiej znaleźć pracę. Najtrudniejszą sytuację mają poszukujący zatrudnienia w Radomiu, Włocławku i Płocku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wrocław, Poznań, Katowice. Tu są największe szanse na pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

26 lut 2015 14:48


Jak wynika z najnowszego badania rynku przeprowadzonego przez wyszukiwarkę ofert pracy Adzuna, najlepsze miasta na znalezienie pracy w Polsce to Wrocław oraz Poznań, gdzie średnio na każdą ofertę pracy przypada mniej niż jedna osoba bezrobotna (współczynnik odpowiednio 0.76 oraz 0.78). Co ciekawe, jeszcze rok temu Wrocław był na piątym miejscu.

Na kolejnych miejscach znalazły się Katowice (1.36) oraz Kraków (1.41). Warszawa uplasowała się na siódmej pozycji (2.09).

- Średnio na każdą ofertę pracy dostępną w serwisie Adzuna przypada 9.51 osób zarejestrowanych jako bezrobotne. Sytuacja ta pozostawia wiele do poprawy. Dane Adzuna pokazują, że w Wielkiej Brytanii o jedno stanowisko ubiega się średnio 0.85 kandydatów, 2.67 we Francji, 3.54 w Niemczech, 4.97 w Holandii oraz 5.79 w Rosji – komentuje Hanna Piotrowska, menedżer Adzuna Polska.

Konkurencja na oferowane stanowiska pracy w Polsce największa jest w Radomiu, gdzie o jedno stanowisko ubiega się 29 chętnych. Kolejne miasta w tej kategorii to Włocławek (27.60), Płock (26.98), Inowrocław (26.27), oraz Siedlce (24.63).Natomiast najbardziej gorące branże to: IT, sprzedaż oraz handel i budownictwo to branże z największą liczbą ofert w skali kraju. Najmniej ofert dostępnych jest w branży energetycznej, ropy i gazu oraz turystyce.

*Wyszukiwarka ofert pracy Adzuna przebadała dane dotyczące 50 największych miast Polski, zestawiając je z danymi z GUS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Młody Katowiczanin 2015-02-27 00:51:01

W Katowicach rzeczywiście można dostać dobrą pracę, szczególnie w dobrej sytuacji jest młodzież, bo tutaj szukają takich. POLECAM KATOWICE.