Wrocław: Mondelez International zatrudni 250 osób w nowym Centrum Badań, Jakości i Rozwoju

• Mondelēz International, producent czekolad Milka i wafelków Prince Polo, inwestuje w Polsce.
• We Wrocławiu powstanie lobalne Centrum ds. Badań, Rozwoju i Jakości firmy.
• Zatrudnienie znajdzie tu 250 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wrocław: Mondelez International zatrudni 250 osób w nowym Centrum Badań, Jakości i Rozwoju

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria.pl/AT

14 cze 2016 12:14


– Polska to dla nas kraj priorytetowy. Mamy tu rozbudowaną infrastrukturę produkcyjną i wielu konsumentów – podkreślają przedstawiciele firmy Mondelēz International. To m.in. z tego powodu nowe globalne Centrum ds. Badań, Rozwoju i Jakości firmy powstanie we Wrocławiu. Będą rozwijane nowe produkty, głównie w kategorii ciastek i czekolad, które trafią na europejskie rynki. Zatrudnienie znajdzie tu 250 osób. Otwarcie tej innowacyjnej inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2017 roku.

– Polska jest dla nas jednym z krajów priorytetowych, mamy tu kilka inwestycji w nasze marki i produkcję. Działa tu siedem zakładów produkcyjnych. Kiedy rozważaliśmy lokalizację centrum badawczo-rozwojowego, było dla nas oczywiste, że musimy wybrać jeden z naszych krajów priorytetowych – tłumaczy Zoltán Novák, dyrektor generalny Mondelēz International na Polskę i kraje bałtyckie.

Inwestycja w Centrum R&D to w dużej mierze wynik dobrej sytuacji na rynku słodyczy. Z danych KPMG wynika, że w Polsce jego wartość przekracza 13 mld zł. Choć konsumpcja wyrobów czekoladowo-cukierniczych jest niższa niż np. w Szwajcarii czy Wielkiej Brytanii, to stopniowo rośnie.

– Polska stanowi jeden z kluczowych elementów regionu europejskiego. Nowe centrum będzie jednak obsługiwać obszar znacznie większy, będziemy tu tworzyć innowacyjne produkty dla konsumentów z całej Europy, bo przecież wszystkie nasze wielkie marki, Milka, Oreo, BelVita, są kupowane przez ludzi na wielu rynkach – przekonuje Rob Hargrove, wiceprezes zarządu ds. badań, rozwoju i jakości w Mondelēz International.

– Polska to dla nas kraj priorytetowy - mówią przedstawiciele firmy Mondelēz International (Rob Hargrove, fot.newseria) – Polska to dla nas kraj priorytetowy - mówią przedstawiciele firmy Mondelēz International (Rob Hargrove, fot.newseria)

Koszt inwestycji szacuje się na 15 mln dol. W centrum R&D pracę znajdzie ok. 250 osób.

– Zaczęliśmy budować zespół, na razie pracownicy stacjonują w fabryce zlokalizowanej tuż obok. Proces rekrutacji zakończymy najprawdopodobniej na przełomie tego i przyszłego roku – zapowiada Zoltán Novák.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.