PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Wrocław ma tysiące ofert pracy dla Ukraińców. Kilkuset już zatrudniono

Bilsko 200 uchodźców już znalazło zatrudnienie we Wrocławiu. W punkcie zorganizowanym w powiatowy urzędzie pracy są ponad trzy tysiące ofert dla uchodźców z Ukrainy.

  • Autor: PAP/JP
  • 22 mar 2022 10:31
Wrocław ma tysiące ofert pracy dla Ukraińców. Kilkuset już zatrudniono
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk (fot. UM Wrocław)
REKLAMA

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podkreślił, że miasto chce pomagać uchodźcom jak najszybciej, a przy tym - jak mówił - kompleksowo.

"Stąd pomoc zakłada w pierwszym etapie wyżywienie, opiekę medyczną i podstawowy nocleg. Później oferujemy pomoc w opiece nad dziećmi i w znalezieniu pracy. Wrocław wspólnie z urzędem pracy zorganizował specjalny punkt, gdzie mogą się zgłaszać obywatele Ukrainy i pracodawcy oferujący dla nich pracę" - powiedział Sutryk.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według danych przedstawionych przez wrocławski magistrat pracę w stolicy Dolnego Śląska znalazło już blisko 200 uchodźców, a w punkcie zorganizowanych w powiatowym urzędzie pracy są ponad trzy tysiące ofert zatrudnienia.

Ukraińcy znaleźli zatrudnienie m.in. w straży miejskiej. Dziewięć osób - osiem kobiet i mężczyzna - pracuje tam na stanowiskach cywilnych. Pracę dla kierowców, motorniczych i mechaników oferuje też wrocławskie MPK. To praca na stanowiskach porządkowych, gdzie nie jest wymagana znajomość polskiego.

Praca czeka także na ukraińskich nauczycieli. Do wrocławskich szkół od wybuchu wojny w Ukrainie zapisano ponad 3 tys. ukraińskich dzieci. Wrocławscy urzędnicy wskazują, że dyrektorzy szkół i przedszkoli otrzymują zgłoszenia od obywateli Ukrainy, którzy chcą pracować na stanowiskach pedagogicznych.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu Rafał Niewiadomski podkreślił, że działający w urzędzie punkt informacyjny dla obywateli Ukrainy służy konkretnym wsparciem. "Wejście w życie specustawy pozwoliło nam realnie łączyć Ukraińców z ich przyszłymi pracodawcami. Oprócz pośrednictwa pracy mogą tu liczyć także na poradnictwo zawodowe w języku ukraińskim. Uruchomiliśmy również cztery numery telefonów do kontaktu z pośrednikami pracy" - powiedział Niewiadomski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Wrocław ma tysiące ofert pracy dla Ukraińców. Kilkuset już zatrudniono

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • olaf 2022-03-22 15:16:43

    A czy ma też dla Polaków Czy Polak już to mieszkaniec 2 kategorii

    • Malwina 2022-04-27 10:57:36

      Takie oferty jak z MPK, PKP czy serwisów porządkowych, są dostępne dla Polaków od długiego czasu i jakoś nikt się nie rwał do pracy, więc może ta '' 2 kategoria" sama chce nią pozostać :)

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA