×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wrocław, Kraków czy Warszawa? Gdzie najszybciej można znaleźć pracę?

  • Justyna Koc
    jk
  • 21 gru 2017 14:30

- Malejące bezrobocie wiąże się z rosnącym optymizmem Polaków i sprawia, że pracownicy czują się pewniej na rynku pracy – wskazuje Piotr Dziedzic, dyrektor w Michael Page i członek zarządu Polskiego Forum HR.

Wrocław, Kraków czy Warszawa? Gdzie najszybciej można znaleźć pracę?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Pracownicy z Krakowa, Wrocławia, Śląska i Warszawy uważają, że znajdą nową pracę w okresie krótszym niż 3 miesiące.

• Najważniejszym powodem zmiany pracy jest chęć zdobycia nowych umiejętności (51,8 proc.).

• Na drugim miejscu znalazły się większe zarobki (42,8 proc.), a na trzecim brak możliwości rozwoju w obecnym miejscu zatrudnienia (31,9 proc.).

Według badania Confidence Index przeprowadzonego przez Michael Page aż 57,7 proc. respondentów z Polski deklaruje, że jest w stanie znaleźć nową pracę w okresie krótszym niż 3 miesiące.

Co ciekawe, najwięcej optymistów pod tym względem jest w Krakowie, bo aż 66,7 proc. ankietowanych. Na kolejnych miejscach znalazły się Wrocław, region Śląska oraz Warszawa.

W przypadku Wrocławia współczynnik osób, które uważaj, że znajdą pracę szybciej niż w 3 miesiące wyniósł 64,8 proc., a dla aglomeracji śląskiej 59,3 proc. Czwarte miejsce w zestawieniu zajęli mieszkańcy Warszawy – 50,8 proc.

– Wyniki badania firmy Michael Page znajdują swoje odzwierciedlenie w danych Eurostatu, zgodnie z którymi stopa bezrobocia w Polsce w październiku wyniosła 4,6 proc. Malejące bezrobocie wiąże się z rosnącym optymizmem Polaków i sprawia, że pracownicy czują się pewniej na rynku pracy – wskazuje Piotr Dziedzic, dyrektor w Michael Page oraz członek zarządu Polskiego Forum HR.

– Nie dziwi więc również fakt, że aż 76 proc. badanych jest zadowolonych z obecnej sytuacji na rynku pracy. Pociąga to jednak za sobą pewne oczekiwania na przyszłość. Otóż 54 proc. respondentów liczy na podwyżkę wynagrodzenia, a 43,7 proc. na awans zawodowy w ciągu najbliższych 12 miesięcy – podkreśla Piotr Dziedzic.

Dlaczego zmieniamy pracę?

W kwestii motywacji respondentów do zmiany pracy najważniejszym powodem jest chęć zdobycia nowych umiejętności (51,8 proc.). Na drugim miejscu znalazły się większe zarobki (42,8 proc.), a na trzecim brak możliwości rozwoju w obecnym miejscu zatrudnienia (31,9 proc.). Istotne jest także poszukiwanie organizacji o wyższej kulturze etycznej (27,5 proc.).

Kandydaci z Warszawy i Wrocławia na pierwszym miejscu stawiają chęć zdobycia nowych umiejętności (48,8 proc. vs 48,6 proc.) – przed wyższą pensją (43,5 proc. do 44,3 proc.) i poszukiwaniem wyższej kultury etycznej (27,2 proc. do 38,6 proc.).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wrocław, Kraków czy Warszawa? Gdzie najszybciej można znaleźć pracę?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA