Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod
tym linkiem.
- Wojskowe Targi Służby i Pracy są organizowane po raz pierwszy.
- Stała pensja jest wymieniana jako jedna z zalet służby wojskowej.
- Wojsko polskie zwiększa liczebność na mocy ustawy o obronie ojczyzny.
17 marca ruszają dwudniowe Wojskowe Targi Służby i Pracy. Będzie można uczestniczyć w nich w każdym województwie, w sumie w 16 miejscowościach. –
– Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Gwarantujemy im przy tym rozwój osobisty poprzez szkolenia i kursy, możliwość awansu oraz brak rutyny – podkreśla Mariusz Błaszczak wicepremier, minister obrony narodowej.
Czym może skusić wojsko w niebezpiecznych czasach?
Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji podkreśla, że targi to szansa dla wszystkich, którzy szukają ciekawej pracy i chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu. Argumentem może być też stałe wynagrodzenie, czyli ponad 4,9 tys. zł miesięcznie od pierwszego dnia służby oraz określona ścieżka kariery wojskowej. Na miejscu będzie można złożyć wniosek o wstąpienie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej lub do Wojsk Obrony Terytorialnej.
– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom. Chcemy, by w jednym miejscu wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z naszą ofertą, a to oferta zarówno dla osób pełnoletnich, które w przyszłej perspektywie chcą zostać żołnierzami zawodowymi, jak i oferta dla młodzieży, bo będą obecni podchorążowie z uczelni wojskowych – mówi ppłk Justyna Balik z Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.
Zainteresowani służbą będą mogli porozmawiać z rekruterem, by zapytać go o warunki służby, wynagrodzenia i profity. Chętni do pracy na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej będą mogli poznać ofertę jednostek i instytucji wojskowych. Targi będą jednak miały nie tylko konwencję informacyjną. Chętnych ma skusić grochówka, pokazy sztuk walki, musztry i ratownictwa, ale też prezentacja najnowocześniejszego sprzętu wojskowego.
Plany zakładają zwiększenie liczebności polskiej armii do 300 tys. żołnierzy
Targi to nadzwyczajna akcja, bo standardowo rekrutacja do Wojska Polskiego prowadzona jest przez 86 Wojskowych Centrów Rekrutacji. Jak informuje MON, zwiększenie liczebności wojska pozostaje jednym z priorytetów resortu obrony.
Dzięki uchwalonej w kwietniu 2022 r. ustawie o obronie ojczyzny wprowadzona została m. in. dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, przeznaczona dla ochotników, którzy odbędą 28-dniowe szkolenie podstawowe, a potem trwające do 11 miesięcy szkolenie specjalistyczne. To jedno z rozwiązań, które ma umożliwić zwiększenie liczebności Sił Zbrojnych RP do ok. 300 tys. żołnierzy w ciągu kilku lat. Zgodnie z założeniami, będzie to łącznie ok. 250 tys. żołnierzy zawodowych i ok. 50 tys. żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.
Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

KOMENTARZE (247)