×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wojciech Dreja, Sii: W Polsce nie jesteśmy gotowi na jawność wynagrodzeń

W Norwegii zarobki są jawne i każdy może sprawdzić, ile dana osoba odprowadziła podatku w bieżącym roku.  W Polsce powoli mentalność się zmienia, ale nadal temat zarobków wywołuje dyskusje i często negatywne emocje - mówi Wojciech Dreja, dyrektor ds. rekrutacji w Sii, firmie z sektora IT.

Wojciech Dreja, Sii: W Polsce nie jesteśmy gotowi na jawność wynagrodzeń
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Sii na początku 2018 r. otworzyła nowe biuro w Rzeszowie. We wrześniu ruszył oddział w Częstochowie, natomiast w październiku wystartują biura w Pile i Bydgoszczy. 
  • Nie ma tu ściśle określonych ścieżek kariery, a pracownicy mogą przez aplikację zgłosić, że chcą zmienić projekt czy dział. 
  • Coraz więcej firm z sektora IT podaje widełki płac w ogłoszeniach o pracę. Nie jest to jednak jeszcze powszechna praktyka.

Na początku 2018 r. otworzyliście nowe biuro w Rzeszowie. We wrześniu ruszył oddział w Częstochowie, natomiast w październiku wystartują biura w Pile i Bydgoszczy. Skąd taki wybór lokalizacji?

Wojciech Dreja, dyrektor ds. rekrutacji w Sii: - Przy wyborze lokalizacji nowych biur bierzemy pod uwagę analizy, które wskazują miasta z największą bazą potencjalnych klientów oraz pracowników. Właśnie dlatego wybraliśmy Rzeszów, gdzie mamy wiele międzynarodowych firm, zwłaszcza z branży lotniczej, oraz uczelnię techniczną kształcącą inżynierów. Dodatkowym atutem jest położenie. Część osób pracujących w Krakowie czy Lublinie dojeżdża do pracy z Rzeszowa. Teraz będą mogli wykonywać pracę w swoim miejscu zamieszkania.

Również w Bydgoszczy mamy wielu wykwalifikowanych specjalistów na rynku pracy. Poza tym mieszkają tu osoby zatrudnione w Sii. Dzięki otwarciu nowego oddziału, nie muszą dojeżdżać codziennie do Poznania. Oddział ten będzie wspierać projekty realizowane zdalnie.

W Pile otworzyliśmy niewielkie biuro, do którego poszukujemy przede wszystkim osób chcących dołączyć do naszego Centrum Kompetencyjnego Usług Inżynieryjnych. Pracę znajdą tutaj osoby posiadające doświadczenie w zakresie projektowania i uruchamiania programów sterowania, np. programiści PLC czy automatycy.

Częstochowskie biuro będzie się natomiast skupiało na branży motoryzacyjnej. Pracownicy będą zajmować się projektowaniem systemów wbudowanych, łączności oraz bezpieczeństwa pojazdów autonomicznych. Zapotrzebowanie na inżynierów w tym sektorze jest naprawdę duże, a rynek pracy w Częstochowie częściowo pokrywa nasze potrzeby. Dodatkowo część osób dotychczas zatrudnionych w Katowicach czy Gliwicach ma możliwość udziału w projektach globalnych w swojej miejscowości.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Wojciech Dreja, Sii: W Polsce nie jesteśmy gotowi na jawność wynagrodzeń
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • IMHO 2018-10-02 16:29:12

    Brak informacji o wynagrodzenisch w ofertach pracy pozwala mocno zanizac wartosc pracy dlatego polskim pracodawcom jest nie na reke i nigdy nie beda na to gotowi. Trzeba ich postawic przed faktem dokonanym to sie dostosuja.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA