Wkrótce zmiany w zarządzie Grupy Azoty

Na 19 lutego wyznaczono pierwsze posiedzenie nowej rady nadzorczej Grupy Azoty. W porządku obrad oprócz np. ukonstytuowania się rady znalazł się również punkt mówiący o zmianach w zarządzie chemicznej spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wkrótce zmiany w zarządzie Grupy Azoty

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

17 lut 2016 18:57


Czy dojdzie do zmian? Jak uczy historia ostatnich trzech miesięcy nowy minister skarbu w kluczowych spółkach skarbu dokonał wymiany w szeregu zarządów. Odeszli szefowie PKN Orlen, spółek energetycznych, finansowych, czy też KGHM. Grupa Azoty jest jedną z ostatnich wiodących firm w kraju, w których jeszcze nie doszło do zmiany władz.

Na to, że do tego może dojść, wskazują zmiany w radzie nadzorczej drugiego co do wielkości producenta nawozów w Europie.

Podczas niedawnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki jedynym nieporządkowym punktem obrad był ten mówiący o zmianach w radzie nadzorczej. W efekcie ze składu rady nadzorczej IX kadencji odwołani zostali: przewodnicząca rady Monika Kacprzyk-Wojdyga oraz członkowie rady Marek Mroczkowski, Jacek Obłękowski i Ryszard Trepczyński.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Polak 2016-02-18 13:44:25

Polska kraj zmianami politycznymi płynący. Pytanie czy owe zmiany są potrzebne dla Polskiej gospodarki, która radzi sobie dobrze bez mieszania polityków. No ale trzeba swoich zasłużonych działaczy na stołki wepchać...

zatroskany 2016-02-18 09:54:33

nie wiem, czy to najlepszy pomysł, na Azotach jest akurat bardzo dobry zarząd, który już raz sprawdził się w bardzo ważnym momencie, kiedy ruscy chcieli przejąć firmę. Ja bym takich ludzi trzymał przy sobie