×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wizz Air zwiększa zatrudnienie i szkoli pilotów

  • Autor: PAP/JS
  • 17 sty 2018 17:49

Ponad tysiąc osób w pięciu bazach w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu zatrudniać będzie w tym roku niskokosztowa linia lotnicza Wizz Air. W minionym roku linia obsłużyła w Polsce rekordowe 8,1 mln pasażerów, o 17 proc. więcej niż rok wcześniej.

Wizz Air zwiększa zatrudnienie i szkoli pilotów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Prezes Wizz Air, Jozsef Varadi w trakcie konferencji prasowej w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy poinformował, że tylko na gdańskim lotnisku przewoźnik obsłużył 2,18 mln pasażerów czyli prawie połowę osób, które w 2017 roku skorzystały z portu. Był to wzrost o 11 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Prezes przypomniał, że od grudnia ubiegłego roku w swojej bazie w Gdańsku przewoźnik ma sześć samolotów. Gdańsk jest drugą obok Katowic bazą, w której jest sześć maszyn. Warszawa ma o jedną więcej.

Linia ocenia, że zapewniając niskokosztowe podróże lotnicze miedzy Polską a innymi krajami Europy, wpływa również korzystnie na rozwój lokalnego zatrudnienia w branży lotniczej i turystycznej. "Wizz Air wspiera ponad 6 tys. miejsc pracy w sektorach pośrednio związanych z działalnością linii w Polsce" - poinformował przewoźnik.

Varadi powiedział, że tylko w bazie w Gdańsku zatrudnionych jest 230 osób. "Ale oczywiście w związku z naszą obecnością na lotnisku wiąże się powstanie większej liczby miejsc pracy w okolicznych sektorach" - dodał. Powiedział, że w Gdańsku linia zainwestowała ponad 600 mln dolarów.

Prezes poinformował, że w związku z dynamicznym wzrostem liczby pasażerów linia uruchomiła "częściowo dofinansowywany program szkolenia pilotów". Wyjaśnił, że "po przeszkoleniu w akademii pilotów młodzi piloci są w stanie uzyskać taki poziom kwalifikacji, który pozwoli im na pilotowanie samolotów A320 i A321". Linia podpisała z firmą Airbus umowę o zakupie kolejnych 146 samolotów z rodziny Airbus A320 neo. "Będzie więcej samolotów i będziemy potrzebować nowych pracowników" - dodał prezes Wizz Air.

Poinformował, że w tym roku linia planuje zwiększyć liczbę miejsc przeznaczonych dla pasażerów latających do i z Polski z 8,9 mln do 11 mln czyli o 24 proc. W 2018 r. ma być w Polsce uruchomionych 11 nowych tras.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wizz Air zwiększa zatrudnienie i szkoli pilotów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA