Wirtualna Polska dość nietypowo kusi kobiety pracą w IT

W swoim swobodnym i nieformalnym ogłoszeniu o pracę Wirtualna Polska poszukuje zarówno programistek jak i kobiet zainteresowanych posadami nietechnicznymi, obiecując „szybko wpadający na konto hajs”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wirtualna Polska dość nietypowo kusi kobiety pracą w IT

PODZIEL SIĘ


Autor: ZF

5 sie 2015 11:08


- Hej dziewczyny! Oto Barbara. Barbara rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4.7 sekundy. To jednak nic w porównaniu z szybkością z jaką hajs wpada Barbarze na konto, bo Barbara pracuje w IT – taką informację zaadresowaną do płci pięknej zamieścił ostatnio na Facebooku Gabor Wnuk, lider grupy zajmującej się rozwojem aplikacji mobilnych w Wirtualnej Polsce.     

Na stronie internetowej WP  z ofertami pracy, pojawił się szereg interesujących stanowisk, na które można aplikować niezależnie od płci. Skąd więc taki apel skierowany wyraźnie do kobiet?

Czytaj też: Programista w spódnicy. Branża IT chce zatrudniać więcej kobiet

Przyczyną może być fakt, że pań w IT wciąż jest mało a w branży dominują mężczyźni. Temu zjawisku próbuje zapobiec m.in. społeczność Geek Girls Carrots, której założycielka Kamila Sidor motywuje kobiety do większej pewności siebie i dążenia do spełniania swoich ambicji, niezależnie od przyjętych przez społeczeństwo stereotypów.  - Niestety, jako kobiety jesteśmy uczone dość często, aby nie podejmować ryzyka, nie wychylać się i zachowywać się skromnie - mówi Sidor. 

Czytaj też: Geek Girls Carrots: Kobiety kochają IT, ale boją się networkingu

Kilkanaście otwartych aktualnie stanowisk w WP to między innymi propozycje pracy dla developerów aplikacji mobilnych, administratorów portalu czy programistów. Portal oferuje również możliwość podjęcia stażu czy praktyki. 

Coraz mniej formalnie

Mniej formalne kampanie rekrutacyjne to wabik na kandydatów, przyciągający ich swoim luźnym podejściem i żartobliwą formą przekazu. Świetnym przykładem jest tu chociażby spot stworzony przez firmę CupSell, gdzie prezes oferuje paniom iście królewskie warunki pracy - o dyskryminacji nie ma tu mowy, bo podobny filmik adresowany jest również do mężczyzn. Oba jednak przyjęły dość żartobliwą formę...

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.