Wipro otwiera biuro w Gdańsku. Planuje przyjąć kolejne 200 osób

Wipro IT Services otworzyło nowe biuro w Gdańsku. Pracuje w nim 150 osób. W planach firmy na ten rok jest zatrudnienie kolejnych 200 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wipro otwiera biuro w Gdańsku. Planuje przyjąć kolejne 200 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

15 lut 2016 10:18


- Wipro traktuje inwestycję w Gdańsku jako strategiczną w perspektywie rozwoju organizacji w Europie Centralnej. Realizujemy plan, który pozwoli nam na zapewnienie atrakcyjnych i stabilnych miejsc pracy zarówno dla absolwentów, jak i osób z większym doświadczeniem – powiedział Jacek Fijałkowski, dyrektor zarządzający na Polskę.

Wipro IT Services Poland jest częścią Wipro Ltd., notowanego na giełdzie nowojorskiej, globalnego koncernu zajmującego się technologiami informatycznymi, usługami biznesowymi i konsultingiem. Firma na całym świecie zatrudnia ponad 160 tys. pracowników obsługujących ponad tysiąc klientów, w tym blisko 100 z 500 największych firm na świecie.

W Polsce Wipro obecne jest od 2008 roku, prowadząc obecnie działalność w dwóch własnych centrach zlokalizowanych w Warszawie i Gdańsku oraz kilku innych lokalizacjach, bezpośrednio w siedzibach klientów. Wipro postrzega Polskę jako strategiczną lokalizację dla rozwoju swojej działalności w regionie.

– Dla naszego regionu to bardzo dobra wiadomość, że tak prężnie rozwijająca się firma, jaką jest Wipro, traktuje Polskę, w tym szczególnie Trójmiasto, jako swój strategiczny obszar do dalszego rozwoju. Wzrost jaki planują w najbliższych latach pokazuje duży potencjał gospodarczy jakim dysponuje Pomorze – powiedział Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Gdańskie centrum Wipro zatrudnia obecnie 150 osób pracujących w 18 różnych językach, obejmując zasięgiem ponad 20 różnych krajów z obszaru Unii Europejskiej oraz wschodnich sąsiadów Polski. Oddział realizuje aktualnie cztery złożone projekty, a kilka kolejnych jest w fazie przygotowań.

Kolejne miejsca pracy

Przedstawiciele firmy Wipro zapowiedzieli bardzo dynamiczny rozwój firmy na polskim rynku w najbliższych latach. Tylko w tym roku planują zatrudnić w Gdańsku kolejnych 200 pracowników zwiększając też dwukrotnie wynajmowaną obecnie powierzchnię biurową (z 2500 mkw. do 5000 mkw.). Zobowiązanie firmy dotyczące całego kraju jest jeszcze większe. Do końca 2017 roku zatrudnienie w całym kraju ma zwiększyć się do poziomu tysiąca osób.

- Bardzo cieszę się z dalszego rozwoju firmy Wipro w Gdańsku. Obecność inwestycji Wipro to dowód na to, że Gdańsk, jak i cały region oferuje korzystne warunki dla działalności firm z branży IT oraz BPO. Poza tym, inwestor daje możliwość ciekawej ścieżki rozwoju kariery dla młodych ludzi i specjalistów z naszego regionu - powiedział Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.