PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Więźniowie będą pracować przy usuwaniu klęsk

  • Autor: PAP/JS
  • 27 mar 2017 18:05

Więźniowie będą pomagać podlaskim samorządom w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych. Porozumienie w tej sprawie podpisał wojewoda podlaski i Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Białymstoku

Więźniowie będą pracować przy usuwaniu klęsk
Obecnie w więzieniach w całym kraju przebywa 75 tys. osadzonych, z czego zatrudnionych jest 31 tys. więźniów (fot. pixabay.com)
REKLAMA

• Obecnie w więzieniach w całym kraju przebywa 75 tys. osadzonych, z czego zatrudnionych jest 31 tys. więźniów.

• Z analiz wynika, że pracować mogłoby w sumie ok. 40 tys. osadzonych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Porozumienie podpisane między inspektoratem a wojewodą dotyczy sześciu jednostek znajdujących się na terenie województwa. "Idea jest taka, aby w razie jakiejś klęski żywiołowej, zdarzeń tragicznych i dramatycznych, wykorzystać skazanych do usuwania skutków tych klęsk" - powiedział dziennikarzom płk Kondraciuk.

Dodał, że inspektorat dysponuje dużą liczbą skazanych, którzy po odbyciu odpowiednich szkoleń, będą mogli wspierać lokalne samorządy.

W Okręgowym Inspektoracie SW w zakładach karnych i aresztach śledczych przebywa ok. 4 tys. więźniów (dotyczy to ośmiu jednostek inspektoratu - sześciu na terenie Podlaskiego i dwóch na terenie ościennych województw: Mazowieckiego i Warmińsko-Mazurskiego). Jak mówił Kondraciuk, obecnie zatrudnionych jest ok. 45 proc. z nich przede wszystkim do prac w więzieniu, ale także poza nim - więźniowie zatrudniani są w firmach i przez lokalne samorządy.

Kondraciuk mówił, że praca jest nie tylko ważnym elementem resocjalizacji, ale też dzięki odpłatnej pracy zmniejsza się koszt też utrzymania więźniów.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski mówił, że to porozumienie będzie bardzo ważne w sytuacjach kryzysowych, bo dzięki niemu będzie można podjąć współdziałanie. Dodał, że z jednej strony urząd wojewódzki będzie wspierał poszczególne samorządy w zatrudnianiu w tym czasie więźniów, z drugiej - urząd będzie oferował więźniom i funkcjonariuszom Służby Więziennej odpowiednie szkolenia.

Obecny na uroczystości wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński mówił, że obecnie w więzieniach w całym kraju przebywa 75 tys. osadzonych, z czego zatrudnionych jest 31 tys. więźniów. Jak dodał, z analiz wynika, że pracować mogłoby w sumie ok. 40 tys. osadzonych. Ma nadzieje, że w zwiększeniu zatrudnienia więźniów pomoże też rządowy program "Praca dla więźniów".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Więźniowie będą pracować przy usuwaniu klęsk

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA