Z badania serwisu GoldenLine wynika, że w pierwszym kwartale 2017 r. szukano w Polsce zwłaszcza informatyków. W doborze pracowników liczą się wiek, miejsce zamieszkania i znajomość języków - zwłaszcza angielskiego.
- Autor: GP
- •21 kwi 2017 11:13

• Z badania GoldenLine wynika, że wśród speców od IT najłatwiej zatrudnienie znajdą ci, którzy mogą zmienić oprogramowanie, choć jest i praca dla inżynierów, czy sprzedawców w tej branży.
• Szanse na pracę rosną zwłaszcza dla osób poniżej 35 roku życia.
• Od kandydatów oczekuje się znajomości języka angielskiego. Ponad cztery na pięć ofert pracy wymaga tego języka.
W pierwszym kwartale 2017 roku polscy pracodawcy szukali zwłaszcza osób z wykształceniem informatycznym. Deficyt pracowników z tego sektora jest bardzo dotkliwy, a przy 8 proc. stopie bezrobocia znalezienie pracowników "na już" graniczy z niemożliwością.
Więcej o bezrobociu tutaj.
Jak wynika z analiz pośredniczącego w pracy portalu goldenline.pl, w I kwartale 2017 roku wśród informatyków najliczniej poszukiwani są specjaliści z zakresu "rozwój oprogramowania".
Czytaj też: W Polsce trudno być pracownikiem?
Na drugim miejscu uplasowali się kandydaci z zaznaczoną specjalizacją IT - administracja (15 proc.) oraz inżynieria (15 proc), zaś na trzecim miejscu - ze specjalizacją finanse/ekonomia (12 proc.) oraz sprzedaż (12 proc.). Dane nie sumują się do 100 proc ponieważ kandydaci mogą na profilu zaznaczyć więcej niż jedną specjalizację.
Drugie kryterium doboru pracownika to wiek
Z badania wynika, że najwięcej ofert (54 proc.) otrzymali kandydaci pomiędzy 27 a 35 rokiem życia. Na drugim miejscu znalazły się osoby w wieku 36-45 (26 proc.), a na trzecim między 23 a 26 rokiem życia (11 proc.).
Czytaj też: Programy referalowe nową modą w rekrutacji
Kryterium geograficzne


KOMENTARZE (1)