Wielkopolskie, praca: Volkswagen zatrudni pracowników w nowym zakładzie w Białężycach

• Volkswagen przyjął dotąd do pracy ponad 1,2 tys. osób w związku z uruchamianiem fabryki w Białężycach koło Wrześni (Wielkopolskie).
• Trwa rekrutacja pracowników produkcji na drugą i trzecią zmianę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wielkopolskie, praca: Volkswagen zatrudni pracowników w nowym zakładzie w Białężycach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

14 cze 2016 10:28


Otwarcie nowego zakładu planowane jest na październik 2016 roku. Wartość inwestycji szacowana jest na 3,3 mld zł. Docelowo w fabryce zatrudnionych zostanie ok. 3 tys. osób. Praca będzie się odbywała na trzy zmiany.

Rzeczniczka Volkswagen Poznań (VWP) Dagmara Prystacka poinformowała, że fabryka w której powstawać będą egzemplarze nowej generacji modelu Volkswagen Crafter jest już gotowa w 95 proc. Pod Wrześnią produkowanych będzie 17 samochodów na godzinę. Szacowany roczny wolumen produkcyjny wynosi nawet 100 tys. aut.

"Do tej pory zatrudniliśmy ponad 1,2 tys. osób, m.in. inżynierów, automatyków, lakierników, blacharzy. Mamy już skompletowaną i zrekrutowaną znaczną część pracowników administracyjnych, oraz inżynierów wspierających procesy w nowej fabryce. Jeśli chodzi o pracowników bezpośredniej produkcji, mamy już obsadę na pierwszą zmianę. Trwa rekrutacja pracowników na drugą i trzecią zmianę" - poinformowała Prystacka.

W nowej fabryce pracuje w tej chwili blisko 1,4 tys. pracowników. "Część z nich to nasi doświadczeni pracownicy, którzy zostali przesunięci z pozostałych zakładów" - wyjaśniła rzeczniczka.

Rekrutacja prowadzona jest na terenie całego kraju. Według założeń koncernu, proces powinien zakończyć się w przyszłym roku.

Czytaj też: Volkswagen: Został zwolniony, bo nie chciał niszczyć dokumentów firmy

Przedstawiciele firmy przyznają, że niskie, szacowane na 5,7 proc. bezrobocie w Wielkopolsce skutkuje większą czasochłonnością poszukiwań dobrych kandydatów do pracy.

"Najtrudniejsze stanowiska mamy już obsadzone - są to wysokowykwalifikowani specjaliści m.in. z zakresu optymalizacji produkcji, planowania, automatycy, ale także specjaliści blacharze, lakiernicy natryskowi, operatorzy maszyn. Najbardziej pożądanym zestawieniem są dla nas specjaliści władający językiem niemieckim i tutaj rynek pracy nas nie rozpieszcza" - powiedziała Dagmara Prystacka.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Arek 2016-06-14 19:11:49

No coś podobnego! Mówię po niemiecku i angielsku, od dwóch lat staram się o pracę u was, a wy mówicie, że macie problem z pracownikami. To jakaś niedorzeczność!