Wielkie koncerny chemiczne redukują 1,5 tys. miejsc pracy

Biznes chemiczny w tarapatach? Widoczne jest pogorszenie koniunktury. Dwie wielkie firmy chemiczne ogłosiły likwidację wielu miejsc pracy. Ma to poprawić sytuację finansową obu spółek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wielkie koncerny chemiczne redukują 1,5 tys. miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Dariusz Malinowski)

wnp.pl

7 lis 2014 18:09


Jako pierwsza o plany cięciach zatrudnienia poinformowała kanadyjska spółka Agrium. Mający siedzibę w Calgary koncern chce zmniejszyć zatrudnienie o 500 osób. Jednak to nie jedyne oszczędności. Firma planuje pozbyć się także „nieistotnych” aktywów. Wszystkie te działania mają do 2017 roku przynieść oszczędności na poziomie 475 mln dolarów.

Czytaj też: Airbus Helicopters jest zainteresowany Łodzią. Firma liczy na świetnych fachowców

Jak przyznał szef spółki Chuck Magro, obecnie planowane oszczędności mają zapewnić sukces biznesowy firmie w przyszłości. Ograniczone zostaną bowiem także koszty operacyjne i administracyjne.

Agrium to wielki dostawca nawozów, działa głównie na rynku amerykańskim i kanadyjskim. Firma jest także obecna w Europie. Spółka w ubiegłym roku zanotowała przychody na poziomie 15,7 mld dolarów. Na koniec ubiegłego zatrudniała 15,8 tys. osób.

Czytaj też: Gigantyczna inwestycja 3M we Wrocławiu. Kilkaset miejsc pracy

Dwukrotnie większe od Agrium cięcia wśród zatrudnionych zapowiedział także niemiecki koncern chemiczny, jeden ze światowych liderów na rynku kauczuku - Lanxess. Dzięki temu roczne oszczędności mają wynosić około 150 mln euro od 2016 roku.

Około połowa planowanych cięć dotknie zatrudnionych w Niemczech. Planowane są redukcje w administracji, marketingu i sprzedaży. Spółka zapowiedziała pomoc zwalnianym pracownikom w znalezieniu nowych miejsc pracy.

Więcej czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.