Wielka Brytania głodna szefów kuchni. Ma apetyt na Hiszpanów

Sieć restauracji "Bella Italia" w Wielkiej Brytanii chce zatrudnić 300 osób - szefów kuchni, menedżerów i asystentów. Choć kuchnia jest włoska, poszukuje kucharzy wśród Hiszpanów. Powód?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wielka Brytania głodna szefów kuchni. Ma apetyt na Hiszpanów

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

18 sty 2016 15:48


Jak tłumaczy na łamach "The Local" David Basilio, prezes agencji Linkers, która zajmuje się rekrutacją załogi do sieciówki, kuchnia serwowana w restauracjach "Bella Italia" nie jest stricte włoska, lecz bardziej śródziemnomorska. - Poza tym, kuchnia włoska ma wiele wspólnego z hiszpańską - dodaje.

Hiszpan we włoskiej kuchni

Jeśli chodzi o wymogi wobec kucharzy, to konieczna jest komunikatywna znajomość języka angielskiego oraz co najmniej trzyletnie doświadczenie w kuchni. Jak informuje Basilio, tylko w ciągu dwóch dni od opublikowania ogłoszenia o naborze, zgłosiło się od 700 do 800 osób.

- W Hiszpanii restauracje otwierają się i zamykają. Młodzi kucharze nie mają teraz pracy w Hiszpanii. To jest dla nich szansa - mówi CEO firmy Linkers.

Kraj najlepszych restauracji?

Zainteresowanie restauracji "Bella Italia" pracownikami właśnie z Hiszpanii ma też swoje inne uzasadnienie - Hiszpania słynie z najlepszych szefów kuchni. W ubiegłym roku aż siedem restauracji trafiło na listę 50 najlepszych restauracji prestiżowego rankingu World, stając się tym samym krajem o największej liczbie restauracji wyróżnionych w rankingu.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.