×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Większość specjalistów zarabia tu powyżej 10 tys. zł. Mimo to wciąż brakuje ludzi do pracy

  • jk
  • 28 sty 2023 0:01

Cybersecurity (cyberbezpieczeństwo) staje się atrakcyjną branżą, w której nie brakuje dobrze płatnej pracy. Wciąż jest jednak niedobór specjalistów w tym obszarze, a firmy zaciekle walczą o kandydatów.

Większość specjalistów zarabia tu powyżej 10 tys. zł. Mimo to wciąż brakuje ludzi do pracy
Rynek cybersecurity coraz częściej preferuje kontraktorów i współpracowników (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Pracownicy, którzy od kilku lat związani są z cyberbezpieczeństwem, są niezwykle cennymi kandydatami.
  • Z raportu przygotowanego przez HackerU we współpracy z HRK wynika, że aż 45 proc. ankietowanych stwierdziło, iż otrzymuje ponad 5 zaproszeń do procesów rekrutacyjnych tygodniowo.
  • Wynagrodzenie w tej branży jest konkurencyjne. W tegorocznym badaniu widać zdecydowany wzrost wynagrodzeń w najwyższych widełkach płacowych (powyżej 20 tys. zł brutto miesięcznie).


Z raportu „Cyberbezpieczeństwo polskich firm w 2021” wynika, że 33 proc. wszystkich firm i 42 proc. dużych przedsiębiorstw zmagało się w ostatnim roku z naruszeniami cyberbezpieczeństwa. 6 proc. dużych firm doświadczyło wielokrotnych ataków.

W 45 proc. zagrożenie cyberbezpieczeństwa dotyczyło działania szkodliwego oprogramowania, 43 proc. firm odnotowało próby włamania do systemów informatycznych, 29 proc. ogółu firm zauważyło próby wyłudzenia informacji (phishing).

Zapotrzebowanie na specjalistów od cyberbezpieczeństwa rośnie

Pracownicy, którzy od kilku lat związani są z cyberbezpieczeństwem, są niezwykle cennymi kandydatami. Z raportu „Cybersecurity. Rynek pracy w Polsce 2023” przygotowanego przez HackerU we współpracy z HRK wynika, że aż 45 proc. ankietowanych stwierdziło, iż otrzymują ponad 5 zaproszeń do procesów rekrutacyjnych tygodniowo. 55 proc. biorących udział w badaniu przyznało, że takie zapytania otrzymuje od 1 do 3 razy tygodniowo. Te wyniki ilustrują skalę zapotrzebowania na pracowników z co najmniej kilkuletnim stażem w tej branży.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Większość specjalistów zarabia tu powyżej 10 tys. zł. Mimo to wciąż brakuje ludzi do pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Layla 2023-01-30 15:13:26

    Tytuł "Większość specjalistów zarabia tu powyżej 10 tys. zł" mnie rozbawił. Pokażcie mi specjalistę IT, który nie zarabia powyżej 10 tys. zł :D

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA