Większość menedżerów nie zawaha się odejść z pracy. Wystarczy lepsza oferta

Jak często menedżerowie zmieniają pracę? Co ich do tego skłania? Jak wielu z nich opuści swoją firmę w najbliższych miesiącach? I kto dostaje najwięcej ofert? Wszystkiego dowiecie się z badania "Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy" Antal International.

Autor: Justyna Koc 18 cze 2014 5:55

REKLAMA

Z badania wynika, że 27 proc. menedżerów i specjalistów aktywnie poszukuje pracy, z kolei 51 proc. – biernie, przez umieszczenie swojego CV na portalach rekrutacyjnych i społecznościowych.

Jeśli chodzi o aktywne poszukiwanie pracy, to nad kobietami (25 proc.) nieznacznie dominują mężczyźni (27 proc.). Menedżerowie z tej grupy zarabiają ok. 8,7 tys. zł brutto. 31 proc. z nich to przedstawiciele z działów administracji, finansów, sprzedaży i marketingu oraz logistyki. 49 proc. menedżerów, którzy aktywnie poszukują pracy, stanowią osoby po pięćdziesiątce.

53 proc. mężczyzn i 49 proc. kobieta stawia na bierne poszukiwania. Najczęściej są to osoby z sektora IT (60 proc.) oraz inżynierii (56 proc.). Ich średnie miesięczne wynagrodzenie kształtuje się na poziomie ok. 10 tys. brutto. Ponad połowa menedżerów z tej grupy to osoby przed trzydziestką.


Puls HR Puls HR

Większość menedżerów nie zawaha się odejść z pracy. Wystarczy lepsza oferta


REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ZetJot 2014-06-20 13:55:24

Było u mnie czterech "skoczków" po trzydziestce. Kilkanaście dyplomów i dyplomików z różnych kursów i kursików, kwalifikacje merytoryczne mierne - książkowe komunały, zadufanie natomiast wielkie, obycie - mieszanka Niesiołowskiego, Ryfińskiego, Hofmana, jeden mówił perfekcyjnie po angielsku. Nie był mi potrzebny parkingowy. Nie zatrudniłem żadnego.