Wieczny stażysta. Nowy zawód?

Duża część ofert pracy, które pojawiają się na rynku jest skierowana do stażystów i praktykantów. Nabór trwa cały rok, a rekrutacja jest coraz bardziej skomplikowana. Problem w tym, że trudno mówić o zawodzie bez zarobków.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wieczny stażysta. Nowy zawód?

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/„Dziennik Gazeta Prawna”

28 lut 2013 12:41


Z Barometru Ofert Pracy przygotowywanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wynika, że aż 9532 ogłoszeń o pracę, które pojawiły się w internecie między październikiem 2012 a styczniem 2013 r., było skierowanych do stażystów i praktykantów - informuje „Dziennik Gazeta Prawna".

Na zjawisko zwracają uwagę specjaliści od rekrutacji w całym kraju. Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna" w serwisie Pracuj.pl w 2010 r. pracodawcy umieścili nieco ponad 4,3 tys. takich propozycji, a już rok później 30 proc. więcej, czyli 5,6 tys. W ubiegłym roku ich liczba dalej rosła i dostępnych było ponad 5,7 tys. ofert.

To z jednej strony tania, a często nawet bezpłatna siła robocza dla firm, dlatego coraz więcej z nich przygotowuje takie oferty. Dla bezrobotnych absolwentów, którzy godzą się na taką pracę nawet po kilka miesięcy u jednego pracodawcy, to z kolei jedyna szansa na zdobycie doświadczenia, które kiedyś zamierzają wykorzystać w pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.