Wiceprezes Opla próbuje uspokoić pracowników. Nie będzie zwolnień?

Od stycznia 2015, praca w zakładzie w Gliwicach będzie odbywała się systemie trzyzmianowym. Zarząd Grupy Opel uspakaja swoich pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wiceprezes Opla próbuje uspokoić pracowników. Nie będzie zwolnień?

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl/Solidarność w GMMP

wnp.pl

13 lis 2014 9:20


To deklaracja Petera Thoma, wiceprezesa Grupy Opel z oficjalnego pisma zarządu Grupy Opel do Solidarności w General Motors Manufacturing Poland. Przedstawiciel zarządu potwierdził, że astra V będzie produkowana w dwóch zakładach - w Gliwicach i Ellesmere Port.

Czytaj też: Opel zmniejsza produkcję w Rosji. Setki osób stracą pracę

Zarząd Grupy Opel odpowiedział na list międzyzakładowej Solidarności GMMP skierowany do Karla Thomasa Neumanna, prezesa Grupy Opel. Związkowcy prosili o potwierdzenie przywrócenia trzeciej zmiany w GMMP, zagwarantowanie braku zwolnień i redukcji zatrudnienia w Gliwicach, a także uruchomienia w zakładzie produkcji nowych modeli.

Czytaj też: Volkswagen przyjął ponad 200 osób do pracy w nowej fabryce. Na tym nie koniec

Jak czytamy w informacji "Solidarności" w GMMP, Peter Thom miał napisać w liście do związkowców, iż fabryka w Gliwicach jest kluczową częścią struktury produkcyjnej Grupy Opel i zakład oraz jego pracownicy mogą spodziewać się w następnych latach "tak dużego obłożenie produkcją, jak tylko będzie to możliwe".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.