Warta przyjmie stażystów. Najlepsi mają szansę na pracę

Ruszył nabór do Programu Praktyk Wakacyjnych w Warcie. To szansa dla studentów ostatnich lat nie tylko na zdobycie doświadczenia. Ponad połowa praktykantów uczestniczących w ubiegłorocznej edycji Programu pracuje obecnie w Warcie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Warta przyjmie stażystów. Najlepsi mają szansę na pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

5 maj 2015 11:08


W tym roku w ramach Programu Praktyk Wakacyjnych na zainteresowanych czeka 50 miejsc. Praktyki są płatne i odbywają się w centrali Warty w Warszawie lub w placówkach regionalnych. W ubiegłym roku propozycję kontynuacji współpracy otrzymało aż 28 osób z 50 (czyli 56%) uczestniczących w Programie.

Preferowani studenci kierunków ekonomicznych, ścisłych, technicznych i prawniczych

- Program kierujemy do studentów ostatnich lat studiów, którzy w lipcu i sierpniu chcą poznać tajniki pracy w towarzystwie ubezpieczeniowym. Mogą zdobyć doświadczenie i spróbować swoich sił w różnych obszarach – tych typowo ubezpieczeniowych, takich jak: aktuariat, rozwój produktów, likwidacja szkód, sprzedaż i wsparcie sprzedaży, obsługa operacji ubezpieczeniowych. Praktyki proponujemy również w obszarze zarządzania projektami, audycie i compliance, kontrolingu, IT, a także w marketingu i PR - wyjaśnia Wojciech Kęsik, dyrektor departamentu zarządzania kadrami
w Warcie.

- Preferowani są studenci kierunków ekonomicznych, ścisłych, technicznych i prawniczych, choć nie zamykamy się również na osoby o innym profilu studiów. Pożądane są rozwinięte umiejętności analityczne, umiejętności interpersonalne, otwartość na nowe zadania i dobra organizacja czasu – dodaje Kęsik.

W trakcie trwania praktyk uczestnicy mają okazję do zapoznania się z funkcjonowaniem Warty, jej strukturą oraz kulturą organizacyjną. Mają też niezwykłą szansę na poznanie mechanizmów działania firmy ubezpieczeniowej i głównych zasad ubezpieczeń. Oprócz zadań merytorycznych dla praktykantów przewidywane są również dodatkowe aktywności rozwojowe – m.in. Wielkie Derby Biznesu - gra symulacyjna polegająca na wcieleniu się w rolę kadry zarządzającej towarzystwem ubezpieczeniowym.

- Ten element Programu uczestnicy oceniają bardzo wysoko, jako przykład innowacyjnego sposobu przekazywania wiedzy – mówi Wojciech Kęsik.

Praca dla najlepszych

Każdy praktykant otrzymuje określone zadania i realizuje je pod opieką tzw. opiekuna praktyk. Koordynuje on jego pracę i pełni funkcję mentora, wspierając i dzieląc się swoim doświadczeniem.

- W Warcie praktykanci nie zajmują się przysłowiowym parzeniem kawy. Zależy nam na tym, żeby uczestnicy Programu zdobywali jak najwięcej merytorycznych umiejętności i mogli pokazać wszystkie swoje zalety. Dzięki temu tak znaczny odsetek zostaje w naszej firmie – podkreśla Wojciech Kęsik.

Na zakończenie programu każdy uczestnik otrzymuje ocenę od swojego opiekuna, a najwyżej ocenieni mają szansę dalszej współpracy. Najlepsi, wyróżniający się praktykanci mogą być objęci półrocznym Programem Stażowym, który odbywa się w działach, które następnie mogą zaoferować umowę o pracę.

- Ci, którzy nie dostaną propozycji pracy zaraz po zakończeniu praktyk, a uzyskali pozytywną ocenę końcową, pozostaną w naszej bazie kandydatów i mają szansę otrzymania propozycji zatrudnienia
w przyszłości – mówi Kęsik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.