PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Warszawa, wolontariat: Muzeum Pałacu w Wilanowie szuka wolontariuszy

  • Autor: PAP/AT
  • 23 mar 2017 9:44

Muzeum Pałacu w Wilanowie zaprasza osoby pragnące zostać wolontariuszami historycznymi do włączenia się w bieżącą pracę placówki.

Warszawa, wolontariat: Muzeum Pałacu w Wilanowie szuka wolontariuszy
Pałac w Wilanowie (fot.wilanow-palac.pl)
REKLAMA

• Muzeum Pałacu w Wilanowie poszukuje wolontariuszy historycznych.

• Może nim zostać każdy, kto interesuje się historią.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Wolontariusze mogą zaangażować się w m.in. warsztaty różnego rodzaju rekonstrukcji historycznych np. kulinarnych, drukarskich czy kowalskich.

"Pomysł programu wziął się stąd, że jako dział rekonstrukcji historycznej i sprzedaży Muzeum prowadzimy bardzo szeroką działalność. A rekonstrukcja historyczna jest u nas nadal jeszcze czymś nowym, choć coraz popularniejszym, jednak jeszcze nie tak jak np. w krajach Europy Zachodniej. Liczymy, że mnogość naszych tego typu działań i ich wieloaspektowość przyciągnie do Muzeum nowych odbiorców. A że zarazem rekonstrukcja historyczna to rzecz, którą można się zajmować na gruncie hobbystycznym, stąd pomysł, by przedstawić wolontariuszom możliwość uczestniczenia w naszych tego typu programach czy wyjścia z inicjatywą tworzenia innych" - mówił Adrian Ordakowski z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Czytaj też: Czy wolontariat wciąż popłaca?

Placówka czeka więc na wolontariuszy. "Może nim zostać w zasadzie każdy, kto interesuje się historią. Poszukujemy nie tylko osób, które są zaznajomione z rekonstrukcją historyczną, ale również pasjonatów historii, którzy chcą się przekonać jak można o niej opowiadać w taki dość oryginalny sposób. Nie będzie to taka wiedza podręcznikowa, suche fakty, tylko coś żywego, co dzieje się tu i teraz, a ma związek z przeszłością i pokazuje ówczesne życie codzienne, dawne rzemiosła" - opowiadał.

Jak wyjaśnił, Muzeum przygotowało program "Cech Wilanowski", którego nazwa nawiązuje do dawnego systemu cechowego. "W cechach zrzeszali się ludzie zajmujący konkretnym rzemiosłem. Działały one na zasadzie mistrza i jego uczniów. Również w naszym programie mamy osoby, które zajmują się tym od lat i wolontariuszy, którzy są wtajemniczani w arkana konkretnej sztuki. W cechach chodziło też o tworzenie więzi społecznych i bronienie interesów grupy. Taka też jest idea samego programu, bo chcielibyśmy, by nie był to wolontariat, w którym korzyści czerpie tylko muzeum, ale towarzyszy temu również wartość wyniesiona przez uczestników" - podkreślił Ordakowski, który jest kuratorem programu "Cech Wilanowski".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Warszawa, wolontariat: Muzeum Pałacu w Wilanowie szuka wolontariuszy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA