×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Warmińsko-mazurskie, praca: Blisko 1,5 tys. nowych miejsc pracy w Warmińsko-Mazurskiej SSE

  • Autor: PAP/AT
  • 6 paź 2017 11:42

Tegoroczne wyniki są rekordowe. Nigdy takiego roku w historii strefy nie było. Kończymy z wizerunkiem regionu zbieraczy jagód i grzybów - powiedział  Grzegorz Smoliński prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Warmińsko-mazurskie, praca: Blisko 1,5 tys. nowych miejsc pracy w Warmińsko-Mazurskiej SSE
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• 1,67 mld zł mają wynieść nakłady inwestycyjne firm, które uzyskały w tym roku zezwolenia na rozpoczęcie działalności w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - podała WMSSE.

• Zatrudnienie w powstających zakładach ma znaleźć 1,4 tys. osób.

• Większość inwestorów w WMSSE to firmy z polskim kapitałem - zaznaczył prezes Strefy.

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowała trzy kwartały tego roku. Prezes strefy Grzegorz Smoliński ocenił, że tegoroczne wyniki są rekordowe.

"Nigdy takiego roku w historii strefy nie było. Kończymy z wizerunkiem regionu zbieraczy jagód i grzybów. Jak widać, jest olbrzymie zainteresowanie firm naszą strefą. Cieszę się, że niesłynący z potencjału gospodarczego region zaczyna nadrabiać dystans do lepiej rozwiniętych obszarów w Polsce" - podkreślił prezes Smoliński.

Dodał, że warte odnotowania jest to, iż większość inwestorów w WMSSE to firmy z polskim kapitałem. Na 31 przedsiębiorstw - 24 ma kapitał polski, a siedem zagraniczny: w tym angielski - dwie firmy, austriacki - dwie, niemiecki - dwie firmy i francuski - jedna. Spośród nowych inwestorów - 14 stanowią duże przedsiębiorstwa, a 17 to małe i średnie firmy.

Czytaj też: Polska będzie jedną wielką strefą inwestycyjną

Największym zakładem produkcyjnym, który powstaje w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej jest zakład przetwórstwa drewna w Biskupcu. Buduje go koncern austriacki Egger. Fabryka płyt wiórowych i melaminowanych powstaje na 84 ha. Nakłady inwestycyjne mają wynieść co najmniej 789 mln zł, a zatrudnienie znajdzie minimum 300 pracowników.

Co najmniej 50 mln zł ma zainwestować DFM w Dobrym Mieście. Uruchomiona zostanie tam produkcja drewnianych elementów stelaży mebli. Zatrudnienie zwiększy się o 15 osób. Powstanie nowoczesny tartak, który będzie zabezpieczał dostawy elementów konstrukcyjnych na potrzeby własnej produkcji oraz dla podmiotów zewnętrznych.

Firma Wójcik w Elblągu za 50 mln zł zbuduje hale produkcyjne oraz magazyny. Prace znajdzie 120 nowych pracowników.

W WMSSE inwestować chcą także zakłady przetwórstwa mięsnego. Lech Drób w Zalewie za 21 mln zł wybuduje halę produkcyjną do rozbioru drobiu, chłodzenia i mrożenia wyrobów gotowych. Pracę znajdzie 140 pracowników.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Warmińsko-mazurskie, praca: Blisko 1,5 tys. nowych miejsc pracy w Warmińsko-Mazurskiej SSE

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Rty 2018-03-30 07:49:18

    Szczyt żenady, praca fizyczna do której wezmą Ukraińców! Tak tak, bezrobocie hula actu ich sprowadzają! Może to dogłębnie zbadajcie!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA