Walka o właściwych kandydatów powoduje wzrost oferowanych płac

Analiza brytyjskiego rynku pracy wskazuje na rosnącą liczbę ofert stałych etatów i braki wykwalifikowanych pracowników. Ocena, dokonana na podstawie analiz ofert zgłaszanych w wielkiej agencji pośrednictwa pracy Reed, wskazuje na ostrą konkurencję o najlepszych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Walka o właściwych kandydatów powoduje wzrost oferowanych płac

PODZIEL SIĘ


Autor: IAR

9 maj 2014 16:12


Agencja Reed miała w kwietniu o 1/4 więcej ofert stałej pracy niż przed rokiem. Ten wzrost był największy w Walii - o 36%, , a w Londynie o 30%. Niemal dwukrotnie więcej jest nowych etatów w sektorze dobroczynnym i w transporcie, o 2/3 w budownictwie i ochronie, o 60% w firmach prawniczych.

Walka o właściwych kandydatów powoduje wzrost oferowanych płac. Tom Hadley z Federacji Rekrutacji i Zatrudnienia powiedział BBC: "Rynek pracy stanął na głowie w ciągu mniej więcej ostatniego roku i dziesiejsze dane wskazują, że największym wyzwaniem jest dostępność właściwie wykształconych pracowników. Chodzi też o ich etykę i wartości. Pracodawcy muszą się zatem zastanowić, jak przyciągnąć właściwych pracowników".

Ta tendencja wydaje się stać w całkowitej sprzeczności z dość powszechną obawą Brytyjczyków przed imigracją zarobkową, a zabiegi brytyjskiego rządu mające ją ograniczyć mogą tylko utrudnić sytuację na rynku pracy. W grudniu badania wykazały, że prawie połowa zatrudnionych Brytyjczyków planowała w 2014 roku zmienić pracę, aby uzyskać wyższe zarobki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.