Wakacje przestają być synonimem urlopu. To dobry czas na zmianę pracy

• Jeszcze niedawno wakacje były okresem rozluźnienia na rynku rekrutacyjnym.
• Tymczasem ofert pracy, nie tylko wakacyjnej, przybywa.
• Coraz więcej poszukujących nowego zatrudnienia decyduje się na zmianę miejsca pracy jeszcze w czasie letnich miesięcy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wakacje przestają być synonimem urlopu. To dobry czas na zmianę pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

25 sie 2016 13:20


Zmiany na rynku pracy są widoczne dla każdego, nie tylko aktywnych pracowników. Dotyczą one zarówno przesunięcia nacisku na nowe technologie, jak i kwestii oferowanych benefitów czy sprawy urlopów i elastyczności pracodawcy.

Czas, kiedy wakacje były synonimem urlopu, dawno się skończył. Ludzie nie wyjeżdżają
na odpoczynek tylko i wyłącznie w lipcu oraz sierpniu, ale również w innych miesiącach roku. Powodów jest wiele – taniej jest poza sezonem, nie chcemy wypoczywać wtedy, kiedy robi to większość ludzi, bo męczy nas tłok, czy po prostu – jest wiele miejsc, które są piękniejsze w innej porze roku niż latem.

Jeszcze niedawno wakacje były okresem rozluźnienia na rynku rekrutacyjnym, głównie
ze względu na urlopy kadr, a ich uzupełnianiem zajmowano się po powrocie z zaplanowanego wypoczynku. Tymczasem ofert pracy, nie tylko wakacyjnej, przybywa, a coraz więcej poszukujących nowego zatrudnienia decyduje się na zmianę miejsca pracy jeszcze w czasie letnich miesięcy.

Czytaj też: Stres powakacyjny dotyka większość pracowników. Jak sobie z nim poradzić?

Capgemini Software Solutions Center motywuje specjalistów IT do zmiany pracy w wakacje. Firma poszukuje obecnie wykwalifikowanych pracowników, którzy oprócz standardowych benefitów obowiązujących w branży cenią sobie dobrą atmosferę przy wykonywaniu obowiązków. Właśnie ruszyła nowa kampania rekrutacyjna Capgemini Software Solutions Center. Pracownicy, którzy w sierpniu podpiszą z pracodawcą umowę, otrzymają bonus wakacyjny w postaci 2 tys. zł.

- Capgemini jest prężnie rozwijającą się firmą, a więc zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników stale rośnie. Korzystając z okresu urlopowego proponujemy dodatkowy bonus wakacyjny w wysokosci 2 tys. złotych, dla wszystkich którzy podpisza z nami umowe o pracę jeszcze w sierpniu – mówi Justyna Kurpierz, Employer Branding Team Leader w Capgemini Software Solutions Center.

Rynek IT w Polsce jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się i cały czas wzrasta zapotrzebowanie na nowych pracowników. To jedna z nielicznych branż, w której to firmy rywalizują o pracownika. Firmy IT rozumieją zmieniające się trendy na rynku i starają się dbać o satysfakcję pracujących dla nich osób, dlatego tak ważne dla pracodawców jest budowanie zaufania i dobrej atmosfery sprzyjającej rozwojowi osób zatrudnionych.

Coraz częściej oferują swoim pracownikom szereg udogodnień – takich jak karta Multisport, prywatna opieka medyczna czy elastyczne godziny pracy. Wszystko po to, żeby zatrudnione osoby były usatysfakcjonowane wykonywanym zawodem, co ma znaczący wpływ na efektywność w pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.