×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W Zaczerniu koło Rzeszowa powstanie hala produkcyjno-magazynowa

  • Autor: PAP/JS
  • Opublikowano: 10 wrz 2019 18:01

Na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis w Zaczerniu koło Rzeszowa powstanie hala produkcyjno-magazynowa. Przetarg na jej budowę ogłosiła Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP), która zarządza m.in. Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro-Park Mielec.

W Zaczerniu koło Rzeszowa powstanie hala produkcyjno-magazynowa
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Jak poinformował dyrektor oddziału ARP w Mielcu Krzysztof Ślęzak, w ramach tak zwanej opcji "build-to-suit" na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park powstało już kilka takich budynków.

"To projekty, w których tworzeniu mamy już pewne doświadczenie. Budowane są zgodnie z oczekiwaniami przedsiębiorców. Dlatego mamy pewność, że projekt spełni wymagania, ponieważ warunki umowy ustalamy w drodze negocjacji, a nieruchomości udostępniamy w wygodnej formule dzierżawy lub leasingu" - dodał.

Budynek będzie składał się z hali o powierzchni użytkowej 5000 mkw oraz części socjalno-biurowo-technicznej z metrażem wynoszącym 1200 mkw. Zostanie wyposażony w niezbędne media, m.in. w kanalizację sanitarną, deszczową, C.O., gaz czy klimatyzację.

Obiekt powstanie na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego w Zaczerniu koło Rzeszowa, w pobliżu portu lotniczego w Jasionce oraz autostrady A4.

Od 2018 roku obowiązują nowe regulacje dotyczące systemu udzielania pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego, który funkcjonował do tej pory w ramach Specjalnych Stref Ekonomicznych. W ramach programu "Polska Strefa Inwestycji" Agencja Rozwoju Przemysłu wydała już 30 decyzji o wsparciu projektów na obszarze mieleckiej SSE. Firmy zadeklarowały poniesienie 1,6 mld zł nakładów inwestycyjnych i utworzenie co najmniej 636 nowych miejsc pracy.

Dotychczas na terenie SSE Euro-Park Mielec przedsiębiorcy zrealizowali inwestycje szacowane na ponad 13 mld zł, tworząc ponad 46 tys. miejsc pracy. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Zaczerniu koło Rzeszowa powstanie hala produkcyjno-magazynowa
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA