×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W Wielkiej Brytanii supermarkety szukają pracowników, a rząd wzywa, by nie robić zapasów żywności

  • Autor: PAP/RAF
  • 21 mar 2020 21:04

Brytyjski rząd ponownie zaapelował w sobotę (21 marca) do ludzi, by mimo epidemii koronawirusa robili zakupy w sposób odpowiedzialny i nie gromadzili zapasów, bo w ten sposób inne osoby, w tym pracownicy służby zdrowia, mogą mieć problem z nabyciem niezbędnych produktów.

W Wielkiej Brytanii supermarkety szukają pracowników, a rząd wzywa, by nie robić zapasów żywności
W Londynie faktycznie z dnia na dzień coraz bardziej widać brak wielu produktów żywnościowych. (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

- Jest więcej niż wystarczająco dużo żywności, a nasz łańcuch dostaw jest w stanie zwiększyć produkcję, aby sprostać zwiększonemu popytowi - powiedział minister środowiska, żywności i spraw wiejskich George Eustice.

- Bądź odpowiedzialny, kiedy robisz zakupy i myśl o innych - zaapelował. - Kupowanie więcej niż potrzebujesz oznacza, że inni mogą zostać pozbawieni tych produktów, a to utrudnia życie takim osobom, jak lekarze i pielęgniarki oraz personel pomocniczy NHS - przekonywał.

Brytyjskie media i sieci społecznościowe obiegło w sobotę dramatyczne nagranie zapłakanej pielęgniarki, która po 48 godzinach pracy bezskutecznie próbowała kupić podstawowe produkty żywnościowe, ale półki sklepowe były zupełnie ogołocone.

Czytaj też: Borys: zwolnienie z ZUS przez 3 miesiące, to duże wsparcie

Eustice powiedział, że producenci żywności wytwarzają obecnie około 50 proc. więcej niż zwykle, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu. - Nie brakuje żywności i codziennie do sklepów trafia jej więcej, ale wyzwaniem, przed którym stanęli wszyscy nasi detaliści, jest utrzymywanie zapasów na półkach przez cały dzień w obliczu wzmożonych zakupów - wyjaśnił Eustice.

W Londynie faktycznie z dnia na dzień coraz bardziej widać brak wielu produktów żywnościowych. O ile jeszcze kilka dni temu brakowało makaronów czy żywności w puszkach, obecnie w niektórych sklepach dużych sieci zaczyna brakować także jajek, owoców czy wędlin.

Tymczasem w odróżnieniu od większości branż, które martwią się, że z powodu wywołanego przez epidemię koronawirusa załamania gospodarczego będą musiały zwalniać pracowników, sieci supermarketów chcą ich pilnie zatrudniać, aby sprostać zwiększonemu popytowi.

Największa brytyjska sieć supermarketów, Tesco, poinformowała w piątek (20 marca), że zamierza na okres co najmniej 12 tygodni zatrudnić 20 tys. tymczasowych pracowników. Brytyjskie oddziały sieci Aldi i Lidl planują zatrudnić odpowiednio 9 tys. oraz 2,5 tys. osób, zaś sieć Asda - 5 tys.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Wielkiej Brytanii supermarkety szukają pracowników, a rząd wzywa, by nie robić zapasów żywności

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA