W Wielkiej Brytanii brakuje kierowców

Występujące w Wielkiej Brytanii od dłuższego czasu problemy ogólnego niedoboru zarówno samochodów, kierowców, dostępności linii kolejowych i wolnych kontenerów, dały znać obecnie, w okresie zwiększonego wolumenu ładunków we wszystkich głównych portach Wielkiej Brytanii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Wielkiej Brytanii brakuje kierowców

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

10 lis 2014 17:02


Niemiecka spółka żeglugowa Hapag-Lloyd ostrzegła, że z tych powodów solidność i punktualność brytyjskiego transportu stały się problemem, który w przypadku przedłużającej się sytuacji może skutkować zmniejszeniem dostaw.

Czytaj też: Branża hospitality stworzy w Wielkiej Brytanii 300 tys. miejsc pracy. Polacy znów wyjadą?

Hapag-Lloyd poinformowała klientów, że w tych „wyjątkowych okolicznościach” będzie stosował ładowanie tylko rano. Jeżeli zajdą takie potrzeby, do odwołania będzie też stosował konsolidację ładunków.

Czytaj też: Kierowcy ciężarówek pilnie poszukiwani w Niemczech

Ponadto HL zastrzegł, że wszystkie towary eksportowane i importowane z Wielkiej Brytanii mogą być dostarczane z opóźnieniem 90 minut ponad zarezerwowany czas. Każdy kontener, który zanotuje takie opóźnienie, musi być jednak załadowany lub wyładowany bez odpowiednio wydłużonego czasu i bez dodatkowych kosztów.

Brytyjskie Stowarzyszenie Transportu Międzynarodowego (Bifa) już w zeszłym miesiącu ostrzegła, że niedobór kierowców samochodów ciężarowych w Wielkiej Brytanii „zaczął zbierać swoje żniwo”, którego kumulacja nastąpi w okresie szczytu przewozów przedświątecznych.

Stowarzyszenie podkreśla, że do pogłębienia problemu przyczyniło się wprowadzenie na początku września w życie nowych przepisów o pracy kierowców samochodów ciężarowych (obowiązek posiadania certyfikatu kompetencji zawodowych - Driver CPC).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.