×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W tym roku czeka nas ogrom rekrutacji

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 4 sty 2022 20:00

IT (40 proc. firm), sprzedaż (30 proc.), finanse i księgowość (26 proc.) oraz obsługa klienta i produkcja (po 25 proc.). To specjalizacje, na które w przyszłym roku firmy będą prowadziły najwięcej rekrutacji. A tych będzie ogrom. Jak wynika z badania firmy doradczej Hays Poland, nowych pracowników zatrudnić planuje aż 95 proc. firm.

W tym roku czeka nas ogrom rekrutacji
Nowych pracowników zatrudnić planuje aż 95 proc. firm (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Firmy przyzwyczaiły się do funkcjonowania w pandemii. To pozwoliło na rozkręcenie dynamiki rynku rekrutacyjnego w 2021 roku, który pod wieloma względami przewyższył oczekiwania.
  • Znoszenie obostrzeń, wzrost aktywności biznesowej i akcja szczepień zmotywowały firmy do odbudowy zespołów i dalszych inwestycji – również w cenne kompetencje.
  • Aż 95 proc. pracodawców przewiduje, że w 2022 będzie prowadzić rekrutacje. Takie wnioski płyną z "Raportu płacowego 2022" przygotowanego przez firmę doradczą Hays Poland.

– Z perspektywy agencji doradztwa personalnego mogę śmiało stwierdzić, że aktywność rekrutacyjna firm w 2021 roku pod wieloma względami osiągała rekordowe poziomy. W większości obszarów specjalizacyjnych po pandemicznym spowolnieniu nie ma już śladu. W 2022 roku rekrutować planuje zdecydowana większość firm, najczęściej specjalistów w dziedzinie technologii, sprzedaży i finansów. W cenie będą zatem eksperci, którzy pozwolą firmom dotrzymać kroku globalnej transformacji cyfrowej oraz dopasować model funkcjonowania do nowych oczekiwań konsumentów - komentuje sytuację na rynku pracy Marc Burrage, dyrektor zarządzający Hays Poland.

Niemal wszystkie firmy będą rekrutować

Chociaż wyzwań natury rekrutacyjnej oczekuje 43 proc. pracodawców (w porównaniu z 82 proc. w styczniu), aż 95 proc. pracodawców objętych badaniem Hays Poland przewiduje, że w 2022 będzie prowadzić rekrutacje.

Jednocześnie 46 proc z nich oczekuje, że liczba prowadzonych procesów będzie większa niż ta odnotowana w minionym roku. Powodów takiego stanu rzeczy należy upatrywać w ogólnie dobrej kondycji firm działających na polskim rynku, ambitnych planach rozwojowych oraz stałym napływie nowych inwestycji zagranicznych.

W 2022 organizacje będą zatrudniać ekspertów, którzy pomogą im przenieść biznes na wyższy poziom – głównie pod względem technologii. Pracodawcy zapytani o specjalizacje, których dotyczyć będą prowadzone przez nich rekrutacje, najczęściej wskazują IT (40 proc. firm), sprzedaż (30 proc.), finanse i księgowość (26 proc.) oraz obsługę klienta i produkcję (po 25 proc.). Wyniki badania jednoznacznie pokazują, iż rok 2022 będzie czasem kontynuacji trendu wysokiej aktywności rekrutacyjnej firm. Plany te mogą jednak zostać zweryfikowane przez kolejne fale pandemicznych obostrzeń, głównie w sektorach szczególnie narażonych na ich wdrożenie, i niesprzyjające inwestycjom wskaźniki makroekonomiczne.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W tym roku czeka nas ogrom rekrutacji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA