×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W tym regionie firmy od ręki zatrudnią ponad 6 tys. pracowników

  • KDS
  • 12 lis 2022 14:36

W województwie łódzkim stopa bezrobocia wynosi 5,6 proc. Pracodawcy szukają ponad 6 tys. pracowników.

W tym regionie firmy od ręki zatrudnią ponad 6 tys. pracowników
GUS podaje, że przeciętne wynagrodzenie w województwie łódzkim wynosi między 6000 tys. zł - 6500 tys. zł, (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Jak podaje Urząd Statystyczny w Łodzi - obecnie liczba zarejestrowanych bezrobotnych w województwie oscyluje wokół 56 tysięcy, a stopa bezrobocia wynosi 5,6 proc. (w samym mieście Łódź z kolei 5 proc.). Analizy pokazują, że zanotowano spadek o 0,8 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2021 roku.

Z kolei GUS podaje, że przeciętne wynagrodzenie w województwie wynosi między 6000 tys. zł - 6500 tys. zł, wpisując się jednocześnie w średnią krajową wynoszącą 6196,99 zł. A jak wygląda sytuacja w na rynku pracy w województwie łódzkim i samym mieście Łódź?

W tych zawodach jest praca w województwie łódzkim 

Jak podaje pracuj.pl, w województwie łódzkim poszukiwanych jest ponad 6000 pracowników. Pracodawcy szukają głównie pracowników fizycznych (ponad 1400 ogłoszeń), sprzedawców (ponad 1300 ogłoszeń) oraz specjalistów z branży IT (prawie 900 ogłoszeń).

 

Czytaj więcej: Szukanie kandydatów w społecznościach wychodzi z mody. Czas na talent pooling

Na innym popularnym portalu - OLX, zawężając obszar wyszukiwania do samej Łodzi, znajdziemy ponad 3000 ogłoszeń. W tym przypadku najwięcej widnieje w kategoriach gastronomia, budowa/remonty i sprzedaż.

W jaki sposób sytuacja gospodarcza przekłada się na nastroje i oczekiwania samych pracowników? Stabilne zatrudnienie - to cel, do którego dąży większość Polaków w czasie recesji. Często głównym warunkiem decydującym o przystąpieniu do rekrutacji jest oferowanie przez pracodawcę umowy o pracę. W dalszej kolejności - elastyczny czas pracy i możliwość pracy zdalnej.

 

Widełki płacowe w ogłoszeniu zapewnią więcej kandydatów

Co ciekawe, cenimy sobie także transparentność widełek płacowych. Podanie ich w ogłoszeniu może zapewnić nawet o 244 proc. częstsze próby nawiązania kontaktu przez potencjalnego pracownika. Z drugiej strony - oprócz wymagań, pracownicy wyrażają chęć wypełniania luki kompetencyjnej i pozyskiwania umiejętności, które efektywniej pozwolą realizować cele biznesowe pracodawcy.

 

Czytaj więcej: Wyspane kobiety są bardziej ambitne i łatwiej osiągają sukcesy

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W tym regionie firmy od ręki zatrudnią ponad 6 tys. pracowników
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA