×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W tej branży firmy rekrutują jak szalone. Zapowiada się rekordowa końcówka roku

  • Justyna Koc
    jk
  • 7 paź 2021 20:00

Przedsiębiorcy z sektora finansów i usług dla biznesu zamierzają aktywnie poszukiwać nowych pracowników w ostatnim kwartale bieżącego roku. Rekrutacje planuje 19 proc. firm - wynika z raportu ManpowerGroup. To ponad dwukrotnie więcej niż w okresie lipiec-wrzesień.

W tej branży firmy rekrutują jak szalone. Zapowiada się rekordowa końcówka roku
Rośnie zapotrzebowanie na specjalistów ds. podatków z każdej specjalizacji (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Od października do grudnia 2021 r. pozyskiwać nowe talenty zamierza 19 proc. firm z sektora finansów i usług dla biznesu, czyli ponad dwukrotnie więcej niż kwartał temu.
  • Jak podkreślają rekruterzy, obserwujemy obecnie zapotrzebowanie na specjalistów ds. podatków z każdej specjalizacji oraz księgowych, przede wszystkim po stronie konsultingu zewnętrznego.
  • Poszukiwani są również specjaliści ds. payroll z językami obcymi oraz osoby zajmujące się optymalizacją procesów: lean managerowie, transformation managerowie, analitycy finansowi i eksperci od data science.

Zgodnie z danymi zawartymi w „Barometrze ManpowerGroup Perspektywy Zatrudnienia” dla IV kwartału 2021 roku, pracodawcy z sektora finansów i usług dla biznesu deklarują największą od początku pandemii chęć pozyskiwania nowej kadry.

Prognoza netto zatrudnienia (różnica procentowa pomiędzy liczbą pracodawców przewidujących wzrost całkowitego zatrudnienia a liczbą pracodawców spodziewających się spadku całkowitego zatrudnienia) wynosi +7 proc., co zapowiada stosunkowo korzystną sytuację dla osób poszukujących nowej pracy. Jest to znacząca poprawa w stosunku do poprzednich trzech miesięcy, w których przedsiębiorcy przewidywali stagnację, a prognoza netto zatrudnienia była równa 0 proc.

- Podczas pandemii w wielu organizacjach o profilu finansowym, głównie w obszarze bankowości i ubezpieczeń, miały miejsce cięcia kadrowe, które firmy starają się teraz odrobić. Jest to jednak utrudnione przez obserwowaną zmianę w mentalności pracowników. Pandemiczne zawirowania na rynku pracy sprawiły, że specjaliści mniej chętnie decydują się na zmianę organizacji i wyżej cenią sobie stabilność zatrudnienia niż gratyfikację finansową czy szansę rozwojową, oferowaną przez nową firmę - zauważa Marta Ewa Romaneczko, ekspertka rynku pracy z Manpower.

- Jednocześnie, w związku z digitalizacją procesów i upowszechnieniem się pracy zdalnej, rynek europejski coraz chętniej sięga po polskich pracowników. Sektor SSC/BPO jest w rozkwicie. Wszystko to przekłada się na zjawisko znacznego deficytu talentów i wzmożonego zapotrzebowania na pracowników z tego obszaru – zauważa Marta Ewa Romaneczko.

Więcej ofert pracy

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W tej branży firmy rekrutują jak szalone. Zapowiada się rekordowa końcówka roku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA