×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W tej branży będzie ogromny popyt na pracowników. Już teraz wysysa ludzi z rynku

  • km
  • 13 lut 2023 20:00

Jak wynika z raportu International Renewable Energy Agency, branża odnawialnych źródeł energii jest coraz bardziej atrakcyjna dla kobiet. Branża fotowoltaiczna na świecie ma najwyższy odsetek zatrudnionych kobiet na pełen etat.

W tej branży będzie ogromny popyt na pracowników. Już teraz wysysa ludzi z rynku
85 proc. nowych osób, które wchodzą na rynek, znajdzie zatrudnienie w sektorze energetyki wiatrowej i fotowoltaiki (fot. Biel Morro/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Do 2050 roku zatrudnienie w sektorze odnawialnych źródeł energii ma wzrosnąć pięciokrotnie.
  • Szacuje się, że do 2025, dzięki prywatnym i komercyjnym inwestycjom, moc polskiej fotowoltaiki wzrośnie pięciokrotnie.
  • Z najnowszych danych International Renewable Energy Agency wynika, że 40 proc. wszystkich zatrudnionych w branży fotowoltaicznej stanowią kobiety. Dla porównania w branży wiatrowej jest to 21 proc. kobiet.

Prognozy wskazują, że do 2030 roku w sektorze odnawialnych źródeł energii będzie pracować ponad 38 milionów osób na całym świecie. Dane wyraźnie wskazują, że branża jest chłonna i potrzebni są nowi pracownicy z odpowiednimi kompetencjami.

Jak wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie "One Earth", do 2050 roku zatrudnienie w sektorze odnawialnych źródeł energii ma wzrosnąć pięciokrotnie. 85 proc. nowych osób, które wchodzą na rynek, znajdzie zatrudnienie w sektorze energetyki wiatrowej i fotowoltaiki.

Na tendencje zatrudnienia wpływ ma wiele czynników: wzrost popularności paneli fotowoltaicznych, odpowiednią politykę dofinansowań do instalacji, a także dążenie firm i osób indywidualnych do działania w myśl zrównoważonego rozwoju.

 - Polacy zrozumieli, jak ważna jest niezależność energetyczna. Tendencja widoczna jest na całym świecie. Branża odnawialnych źródeł energii rośnie, co wskazują liczne dane. W związku z dużym popytem na rynku pojawiają się osoby z zupełnie nowymi kompetencjami. Obecnie potrzebna jest kadra do kompleksowego budowania sektora. To odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie na energię z odnawialnych źródeł – wyjaśnia Szymon Masło, prezes Neptun Energy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W tej branży będzie ogromny popyt na pracowników. Już teraz wysysa ludzi z rynku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA