×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W styczniu wzrosła liczba ofert pracy

  • Autor: PAP/KO
  • 16 lut 2023 9:31

W styczniu w skali miesiąca przybyło ofert pracy, nadal jednak ukazuje się ich mniej niż przed rokiem - wynika z Barometru Ofert Pracy. Największe spadki odnotowano dla zawodów mocno uzależnionych od koniunktury gospodarczej, m.in. w nieruchomościach i HR.

W styczniu wzrosła liczba ofert pracy
Najwięcej wakatów w stosunku do grudnia przybyło w woj. mazowieckim, dolnośląskim i śląskim (fot. PxHere)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Zdaniem analityków styczniową korektę należy traktować jako niewielki wzrost na tle ogólnych spadków.
  • Największe spadki dotyczą zawodów mocno uzależnionych od koniunktury gospodarczej: zatrudnionych w nieruchomościach, zarządzaniu osobami ludzkimi oraz zawodach związanych z rozwojem przedsiębiorstw.
  • Najwięcej wakatów w stosunku do grudnia przybyło w woj. mazowieckim, dolnośląskim i śląskim.

Barometr Ofert Pracy jest przygotowywany przez Katedrę Ekonomii i Finansów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Wskazuje na zmiany liczby publikowanych w internecie ogłoszeń o zatrudnieniu. W styczniu wskaźnik wzrósł do 317,7 pkt (w grudniu 309,5 pkt). Dla porównania w styczniu ub.r. barometr wyniósł 376,7 pkt.

Jak podkreślili analitycy, początek roku zaczął się od korekty, którą należy jednak traktować jako niewielki wzrost na tle ogólnych spadków. "Niemal od połowy ubiegłego roku liczba obserwowanych na stronach portali internetowych ogłoszeń o zatrudnieniu maleje. Obecnie we wszystkich grupach ofert pracy ukazuje się mniej niż przed rokiem. Największe spadki notujemy dla zawodów mocno uzależnionych od koniunktury gospodarczej: w nieruchomościach, zarządzaniu osobami ludzkimi oraz zawodach związanych z rozwojem przedsiębiorstw" - stwierdzili. Dodali, że pozostają jeszcze nieliczne zawody, w przypadku których liczba wakatów nie zmalała rok do roku. Wymienili branżę bankową, zawody związane z zaopatrzeniem w firmach i administrację teleinformatyczną.

Pogorszenie koniunktury gospodarczej na świecie główną przyczyną obecnych spadków

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W styczniu wzrosła liczba ofert pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA