PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

W sobotę powołania do brygady Wojsk Obrony Terytorialnej

  • Autor: PAP/AKC
  • 12 lis 2019 16:30

W najbliższą sobotę w Rzeszowie w jednostce wojskowej przy ul. Lwowskiej 5 kolejni ochotnicy zostaną powołani do pododdziałów 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. pułkownika Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług" - poinformował rzecznik prasowy brygady por. Witold Sura.

W sobotę powołania do brygady Wojsk Obrony Terytorialnej
Adobe Stock
REKLAMA

Kandydaci po wcieleniu odbędą 16-dniowe szkolenie podstawowe. - Szkolenie odbędzie się w Rzeszowie, a zajęcia prowadzone będą w systemie ciągłym. Największy nacisk położony będzie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz udzielania pierwszej pomocy - podkreślił por. Sura.

Jak zaznaczył rzecznik, szkolenie integruje wszystkie zagadnienia niezbędne żołnierzowi do przetrwania w czasie działań wojennych. - Priorytetem jest szkolenie strzeleckie, w tym nauka prowadzenia ognia do celów - powiedział.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: WOT ogłasza nabór przewodników psów do grupy poszukiwawczo-ratowniczej

W ostatnim dniu szkolenia żołnierze odbędą egzamin końcowy. Jak wyjaśnił por. Sura, każdy żołnierz wykona wiele zadań taktycznych i ogniowych po wyznaczonej pętli.

Ukoronowaniem szkolenia podstawowego będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 1 grudnia w Leżajsku. Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną rozdysponowani do batalionów lekkiej piechoty w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Sanoku i Jarosławiu.

Czytaj też: Żołnierz WOT stracił status bezrobotnego. RPO interweniował z sukcesem w jego sprawie

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług" powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku. Liczy ok. 3,5 tys. żołnierzy. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W sobotę powołania do brygady Wojsk Obrony Terytorialnej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA