PARTNERZY PORTALU

Jadwiga Emilewicz: Centrum usług biznesowych w Radomiu szansą dla rozwoju miasta

  • Autor: PAP/JS
  • 10 paź 2018 17:25

Powstanie w Radomiu centrum usług biznesowych jest szansą na rozwój miasta - powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Zapowiedziała, że ARP przeznaczy 80 mln zł na rewitalizację dawnej Fabryki Broni "Łucznik", gdzie centrum będzie miało siedzibę.

Jadwiga Emilewicz: Centrum usług biznesowych w Radomiu szansą dla rozwoju  miasta
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Minister podkreśliła, że resort którym kieruje rozpoczął pilotażowy program adresowany do kilkunastu polskich miast, wśród których znajduje się także Radom. Pilotaż ma - jej zdaniem - pomóc w rozwoju dynamicznie rozwijającego się w ostatnich latach sektora centrów usług biznesowych.

"Radom nie wykorzystuje swojego potencjału, ponieważ w ciągu ostatnich czterech lat, nie pojawił się tutaj ani jeden biurowiec klasy A, a jest to warunek podstawowy dla potencjalnych inwestorów sektora usług biznesowych" - zaznaczyła szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii na środowej konferencji prasowej w Radomiu, w której uczestniczyli także wicemarszałek Senatu Adam Bielan, kandydat PiS na prezydenta miasta Wojciech Skurkiewicz i radomscy parlamentarzyści PiS.

Zdaniem Emilewicz wspomniany program pilotażowy to ważne przedsięwzięcie, gdyż obecnie w Polsce w tym sektorze zatrudnionych jest ponad 300 pracowników w przeszło 2 tys. centrów.

Według minister stworzenie takiego centrum w Radomiu jest szansą na jego rozwój. "To są inwestycje, które tworzą atrakcyjne, wysokopłatne miejsca pracy" - podkreślała Emilewicz. Minister poinformowała, że Agencja Rozwoju Przemysłu przeznaczyła na budowę centrum biurowo-usługowego w Radomiu 80 mln zł. Ma ono powstać na bazie dawnych obiektów Fabryki Broni "Łucznik".

Według Wojciecha Skurkiewicza w centrum biurowo-usługowym, stworzonym na potrzeby sektora usług biznesowych, zatrudnienie może w przyszłości znaleźć ok. 2 tys. osób.

Zdaniem Bielana Radom staje się miastem coraz bardziej atrakcyjnym dla inwestorów, m.in. dzięki centralnemu położeniu i dobremu skomunikowaniu z innymi rejonami Polski. Wicemarszałek Senatu podkreślił, że już wkrótce ma być oddana do użytku zachodnia obwodnica Radomia, znajdująca się w ciągu drogi S7. Jak zaznaczył, przyspieszyły też prace nad drogą S12, trwa modernizacja linii kolejowej do Warszawy, a w przyszłym tygodniu PPL ma przejąć radomskie lotnisko i zainwestować w jego rozwój.

Budynek główny Fabryki Broni wybudowano w 1925 roku. Obok niego powstały także budynki: kotłowni i polerowni, obróbki łoza, strzelnica, studnia artezyjska, wieża ciśnień, domy robotnicze, dom majstrów, dom urzędniczy, łaźnia i magazyn objętościowy. W 1927 r. fabryka zakończyła budowę większości obiektów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jadwiga Emilewicz: Centrum usług biznesowych w Radomiu szansą dla rozwoju miasta

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA