W pracy nie warto być najlepszym

Coraz częściej okazuje się, że jeżeli w pracy jesteś zbyt dobry, musisz odejść - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W pracy nie warto być najlepszym

PODZIEL SIĘ


Autor: przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna

14 lis 2013 9:06


Cena naszej pracy - czyli nasze zarobki - bardziej zależy od popytu na nasze kompetencje niż od inflacji. Czyli jeśli nawet koszty utrzymania rosną szybko, to niekoniecznie jest to dla pracodawców argument, że powinni dać podwyżki - czytamy w dzienniku.

Większość z nas stara się więc temu rynkowi pracy przyglądać i dostosowywać swoją ofertę do jego aktualnych potrzeb. Staramy się kształcić, uczymy języków, jednym słowem - usiłujemy być jak najlepsi, a wtedy rosną nasze wymagania finansowe. Okazuje się jednak, że postępując tak - możemy być w błędzie.

- Ci, którzy w swojej profesji starali się być najlepsi, widzą dzisiaj, że była to raczej marna recepta na zawodową karierę. Stali się za drodzy, a więc - niepotrzebni. Z najświeższych badań Narodowego Banku Polskiego wynika, że szybko spuszczają z tonu. Szukając pracy, bezrobotni gotowi są obecnie zadowolić się wynagrodzeniem aż o 20 proc. niższym, niż wynoszą aktualne stawki rynkowe. Kolejny sukces zarządzania procesowego - wyjaśnia na łamach dziennika Joanna Solska.

Więcej: gazetaprawna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.