×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

5 tysięcy na start i trzynastka co rok. Wojsko szuka chętnych do 300-tysięcznej armii

To ma być trzysta tysięcy miejsc pracy. Wojsko Polskie rekrutuje, także podczas targów, które odbywają się w całej Polsce. Wszystko zależy od predyspozycji kandydata. Co wojsko oferuje, w rozmowie z PulsHR.pl mówi mjr Jolanta Połeć z Wojskowego Centrum Rekrutacji.

5 tysięcy na start i trzynastka co rok. Wojsko szuka chętnych do 300-tysięcznej armii
Wojskowe Targi Służby i Pracy to także okazja, by zobaczyć ciężki sprzęt. Na zdjęciu M120 Rak – moździerz samobieżny kalibru 120 mm (zdj. T. Nieć)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Stabilna praca, pewna płaca oraz ciekawe wyzwania są na liście zachęt dla wstępujących w wojskowe szeregi. - Proszę mi powiedzieć, w którym zawodzie osoba z wykształceniem podstawowym jest w stanie zarobić prawie pięć tysięcy złotych - mówi nam mjr Jolanta Połeć.
 • Dziś i jutro we wszystkich województwach odbywają się Wojskowe Targi Służby i Pracy.
 • Ministerstwo Obrony Narodowej chce, by liczebność polskiej armii sięgnęła co najmniej 300 tys. osób.

 

Major Jolanta Połeć (zdj. T. Nieć)
Major Jolanta Połeć (zdj. T. Nieć)

Co wojsko może zaoferować kandydatowi?

– Wojsko to przede wszystkim stabilność i dobre finansowanie. Warto zaznaczyć, że z początkiem marca pensja dla szeregowego, czy to zawodowego, czy też w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, wynosi 4960 zł.

Ciągle poniżej średniej krajowej.

– Poniżej? Ale trzeba pamiętać, że żołnierz, przechodząc do służby zawodowej może liczyć na szereg dodatków. To trzynasta pensja, świadczenie mieszkaniowe, są dodatki funkcyjne, stanowiskowe, są też dodatki za pełnienie długoletniej służby wojskowej. Więc to tylko bazowa wypłata, która z biegiem służby stale rośnie i nie jest uzależniona od ogólnych podwyżek, ale od czasu pełnienia służby wojskowej. Reasumując, wcale nie jest to taka niska pensja. Należy też zwrócić uwagę, jakie ta osoba musi mieć wykształcenie. Żeby zostać szeregowym zawodowym, trzeba mieć wykształcenie podstawowe. Proszę mi powiedzieć, w którym zawodzie osoba z wykształceniem podstawowym jest w stanie zarobić prawie pięć tysięcy złotych? Do tego dochodzi możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (69)

Do artykułu: 5 tysięcy na start i trzynastka co rok. Wojsko szuka chętnych do 300-tysięcznej armii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Paweł 2023-03-23 13:27:30

  5k netto? Czy to jest brutto?

 • Krzysztof 2023-03-23 08:16:14

  Chentny

 • Naiwniak 2023-03-22 22:37:21

  Oszuści teraz szukają w 2011 roku przyslali mi list z podziękowaniem za wzorową służbę wojskową i propozycje pracy komisja lekarska odrzuciła mnie z powodu( zdrowotnego) z którym się kfalifikowalem do służb specjalnych , pozdrowienia dla MON - dziękujemy

 • Kamil 2023-03-21 08:46:45

  Zapomnieli dodać że dodatkiem do wypłaty jest mobbing, program nauczania z czasów komuny, sprzęt mający co najmniej 30 lat.

 • Tom 2023-03-20 20:58:27

  Tyle dodatków i nie ma chętnych a do wojska idą teraz ci co mają dwie lewe ręce siedzą całymi dniami na palarni i tylko narzekają na swoje żołnierskie niedole

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA