×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W PKP Energetyka HR przeszedł prawdziwą rewolucję. Zmienił się też system wynagrodzeń

Transformacja w PKP Energetyka obejmowała wiele obszarów HR - zarówno kwestie administracyjne i strukturalne, jak i budowania kultury firmy, czy sposób przyciągania nowych pracowników. O zmianach opowiada Beata Górniak, członek zarządu, dyrektor departamentu zarządzania zasobami ludzkimi.

W PKP Energetyka HR przeszedł prawdziwą rewolucję. Zmienił się też system wynagrodzeń
Beata Górniak, członek zarządu, dyrektor departamentu zarządzania zasobami ludzkimi w PKP Energetyka (Fot. mat. pras.)
REKLAMA
 • Podczas transformacji PKP Energetyka, powstało Centrum Usług Wspólnych, skupiające się na sprawach kadrowo-administracyjnych. Wydzielony został również obszar strategicznego HR.
 • Zmienił się także system wynagrodzeń - postawiono na na system premiowy uzależniony od wyników technicznych.
 • Spore zmiany zaszły też w obszarze komunikacji - firma chciała pokazać kandydatom, że kolej i energetyka są nowoczesne, a PKP Energetyka to atrakcyjne miejsce pracy.

Dotychczas była pani odpowiedzialna za departament zarządzania zasobami ludzkimi, teraz zasiada pani także w zarządzie spółki. Zapraszanie HR menedżera do zarządu nie jest powszechną praktyką w biznesie. PKP Energetyka zdecydowała się jednak na ten krok. Skąd taka decyzja?

Beata Górniak, członek zarządu, dyrektor departamentu zarządzania zasobami ludzkimi w PKP Energetyka: - W PKP Energetyka od zawsze najważniejsi byli pracownicy. To z myślą o nich stworzyliśmy kulturę opartą na czterech wartościach: jakości, bezpieczeństwie, zaangażowaniu i efektywności. Numerem jeden jest oczywiście klient i jakość naszych usług. Drugą wartością jest bezpieczeństwo pracowników. Dbamy nie tylko o dobre warunki pracy, ale także o szerzej pojmowany dobrostan. Mam tu na myśli opiekę medyczną, karnety sportowe, dofinansowanie do kultury, czy najważniejsze - pracujemy nad jasną ścieżką rozwoju indywidualnie dopasowaną do celów i możliwości. Jeśli chodzi o zaangażowanie, to tworzymy przyjazne miejsce pracy, w którym każdy chce pracować jak najlepiej i jest za to doceniany. Tutaj ogromną rolę mają do odegrania menedżerowie - liderzy, którzy motywują swoje zespoły do działania. Zatem cały czas mówimy o pracownikach - jeśli ludzie czują się bezpiecznie i są zaangażowani w pracę na rzecz klientów, to efekty przychodzą same. A to właśnie nasza czwarta wartość - efektywność, którą odzwierciedlają wyniki finansowe spółki.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: W PKP Energetyka HR przeszedł prawdziwą rewolucję. Zmienił się też system wynagrodzeń
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • BHP 2020-07-14 21:58:54

  Cóż można powiedzieć. Zmiany zmiany i oby bez wypadków.

 • Związkowiec 2020-05-12 18:45:39

  Witam, jako Związkowiec ( nie solidarność ) powiem tak bardzo trudno się obecnie pracuje w PKP Energetyka . Ciągłe zmiany , cięcia w zatrudnieniu . Propaganda sukcesu , niepewność. Rotacja pracownicza - to fakt ale mamy wyskoką średnią wieku ....i duży etos pracy na kolei co dziś jest postrzegane jako wada. Młodzi ludzie w masie pojawiją się w Centrali...

 • Stanisław 2020-03-05 09:36:45

  Wszystko pięknie a pensje dalej średnio 20% mniejsze niż na rynku.

 • Wielbiciel Budki Suflera 2020-03-04 23:12:00

  Polecam Izabelę Trojanowską: "Tyle samo prawd ile kłamstw rządzi całym światem mym Tyle samo prawd ile kłamstw kieruje nim Tyle samo prawd ile kłamstw pośród mijających dni Że sam diabeł nie odrózni ich "

 • Kazek 2 2020-03-02 22:44:09

  Jasne nowoczesna firma jeżeli ktoś jest w temacie to wie jak pracownik ma tam fajnie zwlaszcza w temacie czy poleciłbyś komuś innemu firmę

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA