PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

W Nowej Soli rekrutują

  • Autor: PAP/JS
  • 28 sie 2017 16:43

Duńsko-niemiecka firma Bad Element Sp. z o.o. specjalizująca się w produkcji modułów łazienkowych dla budownictwa mieszkaniowego uruchomiła działalność w Nowej Soli w Lubuskiem. Spółka wynajmuje tam kilka hal i kończy budowę węzła betoniarskiego.

W Nowej Soli rekrutują
Adobe Stock
REKLAMA

Obecnie w Nowej Soli spółka daje pracę około stu osobom, docelowo w oddziale planuje współpracę z około 170 osobami. Spółka zainwestowała w tym mieście ok. 12 mln zł - poinformował dyr. ds. produkcji Bad Element Sp. z o.o. Kamil Kowalski.

Dodał, że firma poszukuje obecnie pracowników zajmujących się prefabrykacją i wykończeniem, m.in. zbrojarzy, spawaczy, kosmetyków betonu, izolatorów, glazurników, malarzy, tynkarzy, hydraulików i elektryków. Część pracowników jest zatrudnionych na umowach, a część na zasadzie podwykonawców.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Bad Element Sp. z o.o. specjalizuje się w wykonywaniu gotowych modułów łazienkowych z pełnym wyposażeniem. Od ośmiu lat produkuje je w zakładzie w Nowych Jaroszowicach, a od czterech w Rakowicach Małych (obie miejscowości na Dolnym Śląsku - red).

Wiosną tego roku firma rozpoczęła także działalność w Nowej Soli. Na początku związaną z wykańczaniem betonowych modułów. Teraz firma jest na końcowym etapie uruchamiania węzła betoniarskiego, co pozwoli na prowadzenie tam pełnego cyklu produkcyjnego.

Gotowe moduły łazienkowe są wyposażone w niezbędną instalację i armaturę z zabudowaną wanną, umywalką, toaletą i kabiną. Taka łazienka wymaga jedynie podłączenia do pionów instalacyjnych budynku wszystkich mediów

Po przejściu kontroli jakości gotowe łazienki trafiają prosto na budowę, gdzie przy pomocy dźwigu, są wstawiane na odpowiednie miejsca. Takie rozwiązanie stosowane jest m.in. przy budowie akademików, hoteli czy budownictwa wielorodzinnego lub domów spokojnej starości.

Ten system jest coraz powszechniejszy w Europie Zachodniej, w Polsce nie jest jeszcze wykorzystywany na szerszą skalę.

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Nowej Soli rekrutują

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA