W lutym poszukiwano handlowców

• W lutym na portalu Pracuj.pl opublikowano 40,7 tys. ogłoszeń o pracę.
• Najwięcej ofert pochodziło z branż: handel i sprzedaż, bankowość/ finanse/ ubezpieczenia oraz przemysł ciężki.
• Najczęściej publikowano ogłoszenia z województw: mazowieckiego, małopolskiego i dolnośląskiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W lutym poszukiwano handlowców

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

14 mar 2016 22:57


Jak wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w lutym poziom bezrobocia wyniósł 10,3 proc. procent i jest to wynik o 1,6 pkt proc. niższy niż przed rokiem. Spadek bezrobocia świadczy o utrzymującej się tendencji wzrostowej na rynku pracy. Dane Pracuj.pl potwierdzają ten pozytywny trend. W porównaniu rok do roku, liczba ofert pracy w lutym 2016 r. wzrosła aż o 26 proc.

Z analizy ogłoszeń opublikowanych przez pracodawców na portalu Pracuj.pl wynika, że największe zapotrzebowanie na pracowników zgłosili w lutym pracodawcy z branży handel i sprzedaż. Opublikowali oni 7 785 ogłoszeń o pracę, co stanowiło prawie jedną piątą wszystkich ofert z lutego.

Kolejnymi branżami z największą liczbą opublikowanych ofert pracy były bankowość/finanse/ubezpieczenia  (5 264 ogłoszeń) oraz przemysł ciężki (3 665 ogłoszeń). W tych branżach zanotowano także znaczące wzrosty liczby opublikowanych ofert pracy, w porównaniu rok do roku. Wzrosty wynosiły odpowiednio: dla branży przemysł ciężki 36 proc., dla branży handel i sprzedaż 16 proc., natomiast dla branży bankowość/finanse/ubezpieczenia 14 proc.

Największy wzrost opublikowanych ofert pracy zanotowano natomiast w branży IT, było to niemal 40 proc. więcej ofert pracy niż przed rokiem. Także pracodawcy z branży przemysł lekki oraz produkcja dóbr szybkozbywalnych FMCG opublikowali w lutym więcej ofert pracy niż przed rokiem – wzrost odpowiednio o 35 proc. i 32 proc.

W lutym najczęściej poszukiwanymi specjalistami byli pracownicy: handlu i sprzedaży, obsługi klienta oraz IT  – liczba ofert pracy dla tych specjalistów dynamicznie wzrosła wynosząc 38 proc. dla specjalistów IT, 36 proc. dla ekspertów ds. obsługi klienta oraz 25 proc. dla pracowników handlu i sprzedaży.

Kolejny miesiąc z rzędu obserwuje się także wzrosty w kategorii HR/zasoby ludzkie – w lutym skok zapotrzebowania wyniósł 35 proc. Inni pracownicy, na których znacząco wzrosło zapotrzebowanie, to specjaliści z zakresu budownictwa (54 proc. więcej ofert pracy dla tych specjalistów) oraz produkcji  (37 proc.).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.