W Łodzi powstaje największe w Europie miasto mody. Zatrudnienie: 7 tys. osób

29 sierpnia 2014 roku nastąpi otwarcie Ptak Fashion City - pierwszego w Europie Miasta Mody. Inwestor projektu zapowiada kolejne inwestycje związane z rozbudową oferty hotelowej i logistycznej. Łącznie projekt może pochłonąć 600 mln euro.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Łodzi powstaje największe w Europie miasto mody. Zatrudnienie: 7 tys. osób

PODZIEL SIĘ


Autor: Propertynews.pl

Property News

5 sie 2014 18:44


Wśród 60 pokazów mody towarzyszącym targom, będzie można zobaczyć kreacje Macieja Zienia oraz duetu Paprocki & Brzozowski. Targi swoją obecnością wesprą przedstawiciele międzynarodowych domów mody m.in. Kenzo Takada oraz Anna Fendi. Otwarciu towarzyszy Forum Gospodarcze pod przewodnictwem Prezydenta Lecha Wałęsy. Patronat nad Forum objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Ptak Fashion City to pierwszy w Europie koncept biznesowy, który powstał w wyniku przekształcenia największego w Europie Centrum Handlu Hurtowo - Detalicznego Ptak. Proces trwał ponad 20 lat. Będzie to największy tego typu obiekt w Europie.

Czytaj też: Centrum Łacina stworzy nowe miejsca pracy

Jego powstanie jest wynikiem rozwoju i ekspansji polskich producentów odzieży, którzy rokrocznie eksportują coraz więcej ubrań na rynki zagraniczne. W 2013 roku wartość eksportu artykułów i dodatków odzieżowych z Polski wynosiła 11.9 mld zł. Rozbudowa infrastruktury i zwiększenie powierzchni handlowej znacząco zwiększyło potencjał miejsca i wzmocniło jego konkurencyjność.

Fashion City promując producentów i projektantów w Polsce i za granicą stale zwiększa swoją rozpoznawalność, co przekłada się bezpośrednio na nowe kontrakty i tym samym wzrost sprzedaży. Miasto Mody Ptak przyciąga rocznie 6 mln klientów. Przewiduje się, że w ciągu następnych 2 lat ilość ta może zostać podwojona.

- Miasto Mody Ptak, to przede wszystkim kompleks handlowo - usługowy, oraz szereg inicjatyw jemu towarzyszących. Wszystkie budynki w mieście zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nawiązywać stylem i architekturą do czasów świetności Łodzi, jako miasta, które było centralnym ośrodkiem produkującym i eksportującym odzież, tkaniny i dzianiny na cały świat - mówi Tomasz Szypuła członek Rady Nadzorczej Ptak S.A.

- Zależy nam by kojarzono nas, jako kontynuatorów wiekowej tradycji handlu odzieżą i tkaninami. Z Ptak Fashion City związanych jest ponad 70 000 ludzi a pracę na miejscu znalazło ponad 7 000. Wraz z rozwojem infrastruktury będziemy regularnie zwiększać zatrudnienie. Jego rozwój wygeneruje pracę w regionie, co będzie miało duże znaczenie dla regionu i całej polskiej gospodarki. Cieszymy się, że nasze inicjatywy spotykają się z życzliwością władz krajowych i regionalnych i zaszczyceni jesteśmy faktem, że Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski objął swoim patronatem Forum - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.