W których województwach żyje się najlepiej?

W III kwartale 2013 roku we wszystkich województwach wzrosła liczba bezrobotnych: najwięcej przybyło ich w mazowieckim, najmniej w lubuskim. Wszędzie wzrosły także ceny, najbardziej w lubuskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W których województwach żyje się najlepiej?

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (pt)

www.portalsamorzadowy.pl

20 gru 2013 9:36


W III kwartale 2013 r. zanotowano w Polsce umocnienie się tempa wzrostu gospodarczego – informuje Główny Urząd Statystyczny w opracowaniu „Sytuacja ekonomiczna województw”.

Nieznacznie poprawiły się podstawowe wskaźniki ekonomiczno-finansowe. Największą poprawę większości wskaźników zanotowano w przedsiębiorstwach województw podkarpackiego, podlaskiego i wielkopolskiego. Najgłębsze pogorszenie wszystkich wskaźników w przedsiębiorstwach województw świętokrzyskiego i dolnośląskiego.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w okresie I–III kwartał 2013 r. było o 2,8 proc. wyższe niż w ub. roku. Przeciętne wynagrodzenia wzrosły we wszystkich województwach, najwięcej – w podkarpackim (o 4,4 proc.), lubuskim i pomorskim (po 3,7 proc). Najmniej – w świętokrzyskim (o 1,3 proc.) i śląskim (o 1,7proc.).

Zobacz cały artykuł i szczegółowe dane tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.