×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W Kielcach powstanie nowoczesne centrum magazynowo-logistyczne

  • Autor: PAP/JS
  • 26 wrz 2017 16:45

Nowoczesne centrum magazynowo-logistyczne powstanie na kieleckim Malikowie. Liczę, że dzięki tej inwestycji będziemy ważnym ośrodkiem logistycznym w Polsce – podkreślił podczas podpisania umowy prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

W Kielcach powstanie nowoczesne centrum magazynowo-logistyczne
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Budynki na terenie o powierzchni ponad 26 tys. mkw. powstaną w stolicy województwa świętokrzyskiego i zostaną przeznaczone pod logistykę dla Grupy VIVE działającej w branży recyclingu tekstyliów. Inwestycję zrealizuje Panattoni Europe - deweloper powierzchni przemysłowych.

"To jest niezwykle ważna inwestycja, która daje nadzieję na to, że będziemy ważnym ośrodkiem logistycznym w Polsce. To są nowe miejsca pracy, podatki, pieniądze" - powiedział prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Zauważył, że lokalizacja "blisko obwodnicy daje nadzieję, że będzie to nowoczesna dzielnica miasta".

"To jest skazane na sukces" - podsumował inwestycję prezydent Lubawski. Zadeklarował, że w razie potrzeby będzie pomagał i "brał udział w rozmowach np. z Urzędem Celnym czy Miejskim Zarządem Dróg". Zapewnił, że "drzwi do jego gabinetu są zawsze otwarte".

Konsorcjum VIVE wynajęło w nowo powstającej inwestycji ponad 26 tys. mkw. powierzchni dystrybucyjno-logistycznej. Magazyny, biura i pomieszczenia stanowić będą ok. 1,4 tys. mkw. Prace budowlane rozpoczną się pod koniec roku i potrwają do sierpnia 2018 r.

Grupa VIVE składa się z dziewięciu powiązanych ze sobą spółek, z których główna - VIVE Textile Recycling w branży recyclingu tekstyliów działa od 25 lat. Jej założycielem jest Bertus Servaas. Firma od 2002 r. wspiera występujący w ekstraklasie klub piłki ręcznej - Vive Kielce.(PAP)

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Kielcach powstanie nowoczesne centrum magazynowo-logistyczne

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA