×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W gospodarce morskiej najbardziej poszukiwani pracownicy lądowi

  • PS
  • 28 lip 2022 19:29

Międzynarodowa firma doradztwa HR - Faststream Recruitment Group przedstawiła ranking 10-ciu najbardziej poszukiwanych specjalistów do pracy na lądzie dla pracodawców w sektorach morskim, w tym żeglugi.

W gospodarce morskiej najbardziej poszukiwani pracownicy lądowi
Najbardziej poszukiwani przez pracodawców morskich są specjaliści ds. analiz danych (fot. Shuttetstock.com)
REKLAMA

„Sektor morski i żeglugowy przeżywa rozkwit, a menedżerowie zatrudniający nowe osoby poszukują najlepszych pracowników na rynku, aby pomóc w osiągnięciu ich celów biznesowych. We wszystkich sektorach i dyscyplinach poszukiwani są zarazem utalentowani ludzie” - napisał Mark Charman, dyrektor generalny Faststream w poście na stronie internetowej firmy.

Ranking ten Faststream zestawił w oparciu o analizę zgłoszeń od potencjalnych kontrahentów, poszukujących pracowników lądowych.

Pierwsze trzy miejsca zajęli: specjaliści ds. analiz danych, dyrektorzy i wiceprezesi „z dobrym zrozumieniem zagadnień ochrony środowiska, polityki społecznej i ładu korporacyjnego (ESG)” oraz inspektorzy techniczni i morscy.

Miejsca od czwartego do szóstego najbardziej poszukiwanych specjalistów zajęli: kierownicy i menedżerowie ds. sprzedaży, „kobiety szczególnie uzdolnione” (Female Talent) oraz geodeci morscy.

Na pozostałych miejscach w tym zestawieniu uplasowano: brokerów, inżynierów automatyzacji, ekspertów ds. LNG w sektorze rejsów wycieczkowych oraz specjalistów ds. produktów.

Patrz też: Oto 30 najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy

„Widzimy, jak wiele różnych rodzajów działalności na całym świecie potrzebuje specjalistów ds. analiz danych. Od firm programistycznych i SaaS, po firmy zarządzające flotą statków, które muszą mieć pewność, że będą one działać wydajnie środowiskowo. Dane są królem, a firmy potrzebują ekspertów, którzy wykorzystają je do uzyskania przewagi konkurencyjnej” - tak Adam Graves, dyrektor ds. Morskich w Faststream skomentował wybór najbardziej poszukiwanego zawodu w środowisku morskim.

„Zrozumienie i świadomość ESG są dodawane do listy życzeń zestawów umiejętności, a dla niektórych stają się warunkiem wstępnym wyboru kandydata. Wielu widzi, że aby ich firma mogła z powodzeniem działać, muszą mieć decydentów, którzy rozumieją wpływ, jaki ESG ma na ich działalność’ – powiedział Jason Nangle, dyrektor zarządzający Faststream Recruitment w regionie Azji i Pacyfiku, komentując wybraną w rankingu drugą, najbardziej pożądaną specjalność w środowisku morskim.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W gospodarce morskiej najbardziej poszukiwani pracownicy lądowi
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA