×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W Gdańsku uruchomiono punkt wsparcia dla Ukraińców poszukujących pracy

  • Autor: PAP/JP
  • Opublikowano: 10 mar 2022 17:02

Obywatele Ukrainy poszukujący pracy w województwie pomorskim mogą liczyć na wsparcie specjalistów z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. W punkcie przy ul. Żabi Kruk 16 w Gdańsku otrzymają niezbędną pomoc.

W Gdańsku uruchomiono punkt wsparcia dla Ukraińców poszukujących pracy
Tłum oczekujących na pomoc przed Konsulatem Generalnym Ukrainy w Krakowie (fot. PAP/Łukasz Gągulski)
REKLAMA

Rzecznik prasowy Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego Michał Piotrowski poinformował w czwartek, że Wojewódzki Urząd Pracy oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych rozpoczynają usługi doradztwa zawodowego i prawnego dedykowane uchodźcom z Ukrainy.

Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku Katarzyna Żmudzińska dodała, że szukający pracy dowiedzą się, gdzie i jak znaleźć najlepszą ofertę. "Z każdym przeprowadzamy wywiad na temat kwalifikacji, badamy, jakie ma predyspozycje, pomagamy w określeniu kierunków rozwoju zawodowego i na tej podstawie sporządzamy CV. Przygotowujemy też do rozmowy z pracodawcą i kierujemy po konkretne oferty do powiatowych urzędów pracy" - zaznaczyła Żmudzińska.

Punkt przy Żabim Kruku 16 w Gdańsku mieści się w Centrum Informacji i Planowania Kariery WUP. Od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 można przyjść i porozmawiać o rynku pracy, swoich kompetencjach, przygotować CV, dostać ofertę pracy oraz skorzystać z poradnictwa prawnego związanego z zatrudnieniem. Zapewnione jest też tłumaczenie we współpracy z wolontariuszami - studentami Uniwersytetu Gdańskiego. Więcej informacji: https://pomorskie.eu/specjalny-punkt-wsparcia-dla-ukraincow-poszukujacych-pracy-juz-dziala-przy-zabim-kruku-w-gdansku-juz-dziala.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Gdańsku uruchomiono punkt wsparcia dla Ukraińców poszukujących pracy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA