W e-handlu coraz więcej pracy

Według oszacowań wartość rynku e-commerce w Polsce wyniesie w tym roku 26 mld zł, o 20 proc. więcej niż w roku 2012. Nic dziwnego, że rośnie także zapotrzebowanie na nowych pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W e-handlu coraz więcej pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

17 gru 2013 21:03


Z najnowszego badania Gemiusa wynika, że Polska przoduje w e-handlu (CEE). Ponad 80 proc. polskich użytkowników sieci weszło w sierpniu 2013 (ten okres podlegał badaniu) na strony związane z e-commerce. W Czechach w tym czasie z e-zakupów skorzystało 54 proc. internautów, na Słowacji 51 proc., a na Węgrzech 44 proc. Sprzedaż za pośrednictwem internetu staje się coraz ważniejszą gałęzią polskiego handlu detalicznego, a także najbardziej atrakcyjną pod względem zawodowym.

Od stycznia do końca listopada w serwisie Pracuj.pl opublikowano niemal 9 tys. ofert pracy dla specjalistów e-commerce oraz osób zajmujących się Internetem i nowymi mediami. Względem analogicznego okresu rok wcześniej oznacza to wzrost o ponad połowę (54 proc.).

- Zwiększone zapotrzebowania na takich specjalistów odnotowaliśmy już w pierwszym kwartale bieżącego roku, wtedy liczba ofert była większa zaledwie o 9 proc. niż rok wcześniej, drugi kwartał przyniósł już wzrost o 40 proc., a w trzecim było ponad dwukrotnie więcej propozycji pracy niż w tym samym czasie w 2012 roku - mówi Elżbieta Flasińska z Grupy Pracuj.

Duże zapotrzebowanie na nowych specjalistów wynika przede wszystkim z rosnącej liczby serwisów i narzędzi.

- W tym roku zatrudniliśmy już 362 osoby, w tym około 25 managerów niższego i wyższego szczebla. Jesteśmy jednym z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie można doświadczyć działań e-commerce na tak ogromną skalę, zarówno pod kątem biznesu, jak i technologii - mówi Adam Kwieciński, dyrektor HR Grupy Allegro w Polsce.

Kogo szukają serwisy internetowe? Allegro ma do obsadzenia 115 stanowisk. Poszukuje osób do działów związanych z  e-commerce oraz IT - na zatrudnienie mogą liczyć kandydaci ze znajomością języka JAVA oraz specjaliści w obszarze systemów mobilnych: iOS, Android, Windows Phone.

E-handel to segment ciąż poszukujący nowych pracowników, acz nie proponuje ofert dla każdego - wybiera specjalistów przede wszystkim z rynku IT.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.