Volkswagen: Rośnie produkcja i zatrudnienie. 2,5 mln samochód zjechał z taśmy

• 2,5 milionowe auto wyprodukowano w fabryce Volkswagen Poznań.
• Koncern zwiększa liczbę wytwarzanych w Poznaniu aut i przygotowuje się do uruchomienia nowej fabryki koło Wrześni.
• W 2018 r. zwiększy zatrudnienie do ponad 10 tys. osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Volkswagen: Rośnie produkcja i zatrudnienie. 2,5 mln samochód zjechał z taśmy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

27 lip 2016 15:09


W środę (27 lipca) klucze do dwuipólmilionowego auta z fabryki w Poznaniu, czarnego Volkswagena Caddy odebrał oficjalnie jego nabywca, właściciel gospodarstwa sadowniczego i tłoczni soków.

Przedsiębiorca z Milicza Dominik Pochodyła zapowiedział, że nowe Caddy posłuży mu do pracy i rodzinnych wyjazdów na wakacje. Jak stwierdził, auto wygląda na tyle dobrze, że można nim pojechać nawet "z rodziną do kościoła".

Wzrost produkcji

Szef zakładu Volkswagena w poznańskim Antoninku Dietmar Mnich poinformował w środę (27 lipca) na konferencji prasowej, że koncern planuje rozwój fabryki i zwiększenie liczby produkowanych tu aut. Wiele jednak zależy od zakończenia negocjacji dotyczących zamknięcia ulicy oddzielającej teren obecnego zakładu od miejsca planowanej inwestycji.

- Plany są takie, by wyłączyć ul. Smołdzinowską i tam, gdzie dziś znajduje się parking wybudować halę spawalni. Nie chcę zdradzać szczegółów nt. nowego, produkowanego w Poznaniu pojazdu, następcy samochodu Caddy, pewne jest jednak, że potrzebujemy powierzchni, by budować taki pojazd zgodnie ze standardami VW - powiedział.

720 aut dziennie

Jak dodał, liczba produkowanych w Poznaniu samochodów cały czas rośnie. Obecnie, każdego dnia w poznańskim zakładzie powstaje 720 pojazdów. - Sprawdzamy, jakie mamy możliwości, by zwiększyć produkcję o 50 - 80 aut i zbliżyć się do wielkości 800 aut produkowanych dziennie - poinformował Mnich.

W 2015 roku w Volkswagen Poznań wyprodukowano ponad 170,8 tys. pojazdów: przeszło 150,3 tys. aut Volkswagen Caddy i 20,4 tys. sztuk modelu Volkswagen Transporter. Poznański zakład jest jedyną fabryką na świecie, w której powstaje lekki samochód użytkowy Volkswagen Caddy.

Największy pracodawca w Wielkopolsce

Volkswagen Poznań jest obecnie największym pracodawcą w regionie, zatrudniającym w swoich zakładach ponad 8 tys. pracowników. W ciągu dwóch lat liczba ta ma przekroczyć 10 tys. Jest to związane z uruchomieniem w październiku w Białężycach k. Wrześni (woj. wielkopolskie) nowej fabryki koncernu, w której powstawać będą egzemplarze nowej generacji modelu Volkswagen Crafter. Roczny wolumen produkcyjny nowej fabryki wynieść ma nawet 100 tys. aut. Wartość inwestycji szacowana jest na 3,3 mld zł.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Agnieszka Ch 2016-07-28 08:13:09

A co z oszukanymi silnikami, które emitują 40x więcej tlenków azotu, niszczących cerę, niż przewidują normy?